Bilgi

Facebook Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma


Facebook canlı yayın bildirimleri çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Bazen ister-istemez elimiz oynat seçeneğine gidiyor. Ancak gereksiz canlı yayınları hem zaman kaybına hem de internet kotamızın çabuk tükenmesine neden oluyor. Şimdi lafı çok uzatmadan -basit bir şekilde- birkaç adımda Facebook Uygulamasında Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Telefondan Facebook Uygulaması Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

1- Facebook uygulama menüsünden sağ üstte bulunan yatay üç çizgi logosuna klikleyin ve aşağı doğru kaydırıp” Bildirim Ayarları” seçeneğine gelin ve bunu seçin. Buradan “Canlı Videoyu” seçelim.

2- Ardından -ilk olarak- Anında İlet butonunu pasif hale getirelim ve devamında “Facebook’ta Bildirimlere İzin Ver” butonunu pasif hale getirelim. Canlı Video bildirimlerini kapat? uyarısı gelecek ve KAPAT‘ı seçelim. İşlemimiz tamamdır. Son aşamada görüldüğü üzere “Facebook’ta Bildirimlere İzin Ver” Butonu pasif durumda. Artık canlı video bildirimlerini ekranda görmeyeceğiz.

Bilgisayardan Facebook Uygulaması Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

1- Bilgisayardan canlı yayın bildirimlerini kapatmak için sağ üstte bulunan dünya logosuna klikleyin ve açılan panelde AYARLAR‘ı seçin.

2- Devamında açılan pencerede altta bulunan Canlı Videolar sekmesi seçeneğini Tümünü Kapalı hale getirin. İşlemimiz bu kadar.

 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı