Bilgi

Facebook’ta Birisini Nasıl Engellerim?


Facebook’ta arkadaş listenize ekli olsun veya olmasın dilediğiniz kişiyi engelleyebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda basit bir şekilde Facebook’ta Birisini Nasıl Engellerim? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Aşağıda hem akıllı telefonlardan hem de bilgisayardan (laptop, masaüstü) nasıl yapacağınızı göstereceğim. İki yöntemde de mantık hemen hemen aynı şekilde işliyor.

Facebook engelleme olayında küçük bir püf nokta bulunuyor. Diyelim bir kişiyi engellediniz ve tekrar engeli kaldırdınız. İkinci engellemenizden 48 saat geçmeden tekrar engelleyemiyorsunuz. Bu duruma dikkat etmenizde fayda var.

Telefondan Facebook’ta Bir Kişiyi Nasıl Engellerim?

1- Facebook uygulamasının sağ üst kısmında bulunan yatay üç çizgi logosuna klikliyoruz. Menüleri yukarıya kaydırıp Ayarlar ve Gizlilik >>> Hesap Ayarları sekmesini seçiyoruz. Buradan Engelleme menüsünü seçip Engellenenler Listesine Ekle seçeneğini seçiyoruz.

2- Engellemek istediğimiz kişiyi arama kısmına yazıyoruz ve açılan isimlerden kimi engelleyeceksek onu seçip ENGELLE diyoruz. İşlemimiz bu kadar.

3- Son olarak engeli kaldırmak istiyorsak Engellenen Kişilere gelip (Engellenenler Listesine Ekle kısmına) ENGELLEMEYİ KALDIR diyoruz.

Bilgisayardan Facebook’ta Bir Kişiyi Nasıl Engellerim?

1- Masaüstü bilgisayardan veya laptop kullanarak facebookta birisini engellemeniz mümkün. Bunun için facebooka giriş yapıp sağ üstte bulunan (soru işareti yanında) ok logosuna klikliyoruz. Açılan pencereden AYARLAR‘ı seçiyoruz.

2- Soldan Engelleme sekmesini seçip engellemek istediğimiz kişiyi Kullanıcıları Engelle yazan kısma yazıp engelle diyoruz.

3- Açılan pencerede kimi engelleyeceksek onun karşısından ENGELLE butonuna basıyoruz.

4- Karşımıza bir uyarı gelecek, uyarıları okuyup ve tekrar ENGELLE diyoruz.

5- Engeli kaldırmak istiyorsak aşağıdaki gibi tekrar ENGELLEME menüsüne gelip “ENGELLEMEYİ KALDIR” diyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı