Bilgi

Facebook Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma


Bir çok sosyal medya platformu üzerinde canlı yayın yapma olanağının hızla artmasıyla, buna kayıtsız kalmayan Facebook “Canlı Yayın” özelliğini tüm kullancıları için devreye sokmuştu. Böylece arkadaş listemizdeki kişiler canlı yayın yapmaya başladığı anda otomatik olarak sayfamıza gelen bildirimlerinden bir çok kişinin rahatsız olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda sizlere dilerseniz canlı yayın özelliğini nasıl devre dışı bırakacağınızı anlatacağız.

Facebook arkadaş listenizdeki herhangi bir kişi veya beğendiğiniz bir sayfa canlı yayın yapmaya başladığı anda otomatik olarak bildirim alıyoruz.

Bu bildirimlerin temel amacı hiçbir canlı yayını kaçırmamanız planlanıyor. Ancak bu bildirimler bazen rahatsız edici de olabiliyor. Bu canlı yayın bildirimlerini devre dışı bırakmak kısa süre içerisinde içinde yapabileceğiniz bir işlem.

Facebook sayfanızda bildirimler simgesine kliklediğiniz açılan menüde sağ üstte bulunan Ayarlar’a klikliyoruz.

Açılan sayfada Bildirim Ayarları’nın tamamını görebilirsiniz. Bu sayfdan, bildirim almak istediğiniz veya istemediğiniz tüm  özellikleri açıp kapatabiliyorsunuz. Burada bizim konumuz olan bölüm; Canlı Videolar sekmesi.

Canlı Videolar olan kısmın hemen yanında bulunan Açık butonuna klikleyerek isterseniz Tümü Kapalı seçeneğini, isterseniz de Öneriler Kapalı seçeneğini seçebilirsiniz.

Bir başka yazımızda görüşmek üzere. Selametle!

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı