Bilgi

Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme


Her ne kadar kişinin talebi olmadan reklam SMS’leri almak yasak olsada maalesef mesaj kutularımız halen çeşitli kurum, kuruluş veya şirketlerin reklamları ile dolu. Bazı reklam içeren sms mesajlarında mesaj alımı için İptal/Red gibi kavramlar olsada çoğu zaman bunlar işe yaramıyor bile. Bu yazımızda Avea, Turkcell ve Telekom aboneleri için reklam mesajlarını nasıl engelleyebileceğiniz konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Avea, Turkcell, Vodafone kullanıcıları reklam mesajları veya GSM üzerinden gönderilen diğer kurum, kuruluş veya şirketlerin reklam mesajlarını almak istemiyorlarsa cep telefonunuzdan ücretsiz olarak aşağıda verdiğimiz servis numarasına sms göndererek bu servisi kapatabilirler.

Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme (Turkcell-Vodafone-Türk Telekom)

Avea/Telekom Reklam Mesajlarını Engelleme

Avea üzerinden gönderilen diğer kurum, kuruluş veya şirketlerin reklam mesajlarını almak istemiyorsanız:  IPTAL yazıp boşluk bırakarak REKLAM yazın 7672 ’ye sms ile gönderin. Örnek: IPTAL REKLAM

Turkcell Reklam Mesajları Engelleme

Turkcell üzerinden gönderilen diğer kurum, kuruluş veya şirketlerin reklam mesajlarını almak istemiyorsanız size gelen mesajı 2780 ’ye sms ile gönderin. Böylece size gelen bu tarzda reklam mesajları bloklanır. Ayrıca isterseniz  www.turkcell.com.tr adresindeki “Online İşlemler” bölümünden gerçekleştirilebilirsiniz. Bir diğer yöntem de 444 0 532 numaralı Turkcell Müşteri hizmetlerinden size yardımcı olabilecek bir müşteri temsilcisi olabilir.

Vodafone Reklam Mesajları Engelleme

Vodafone’da  444 0 542 müşteri hizmetlerini arayarak veya internet üzerinden vodafone işlem merkezini ziyaret ederek reklam mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı