Bilgi

Facebook Şifresi Nasıl Kırılır?


Son zamanların özellikle moda cümlelerinden bir tanesi “şifre kırma” sanırım. Az-buçuk google giriş sayfasına girebilen bir çok kişi facebook şifresini kırabilirim iddiasına giriyor. Peki sanıldığı kadar Facebook şifresini kırmak kolay mı?

Bir başkasına ait Facebook hesabının şifresini tahmin ederek veya rastgele sallayarak tutturabilirsiniz. Ayrıca Facebook şifresinin bağlı bulunduğu e-mail hesabının şifresini biliyorsanız yada Facebook hesabında tanımlı telefon numarasını siz kullanıyorsanız veya o telefona erişebiliyorsanız şifreyi sıfırlayarak facebook’a giriş yapmanız mümkün. Bir diğer yöntem ise kişinin kullandığı bilgisayara özel programlar aracılığı ile (bi ihtimal) şifresini belki alabilirsiniz. Ancak bunun cezasınında hapis/para cezası olduğunu sakın unutmayın!

Ancak bu yukarıda saydıklarım dışında hiçbir şekilde facebook şifresi ele geçirilemez. Kısaca Facebook şifresi kırma diye bir olay kesinlikle yok. Zaten bunu yapabiliyorsanız facebook hesabını kendinize almamanız için hiçbir sebep yok :)) Tabi hesap sahibi farkına varmazsa.

Asıl meseleye gelelim. Herhangi bir yazılım kullanarak Facebook şifresini kırmanız hiçbir şekilde mümkün değil! Eğer gerçekten facebook şifresini kırabilicek seviyeye geldiyseniz Mark Zuckerberg ve ekibi elinize su dökecektir. Dünya üzerinde henüz facebook şifresini kırana rastlanılmadı. 

Facebook hacklendi diye ortaya çıkanların çoğuda buldukları ufak açıklar var ki zaten facebook bunları anında kapatıyor. Şu anda kadar bulunan en büyük facebook açığı başkasının fotoğrafını yada bilgisini görme şeklinde bunun dışında şifre ele geçirme gibi hack v.s yok malesef :))

Hatta ve hatta facebook çalışanları bile ( Mark Zuckerberg ve bir kaç kişi dışında) kimse bir başkasına ait facebook şifresini bilemez kıramaz! Neden mi? Yazılımcılar iyi bilir. Eğer siz şifre ile giriş yapılan bir veritabanı yaptıysanız kullanıcının girdiği her şifreyi kritolayarak veritabanında saklarsınız. Yani kişi veritabanına girse bile şifreyi bilemez! Hatta bazı platformalar şifrenin kriptolanmış halinide şifreleyerek 3-4 aşamadan oluşan güvenlik sağlarlar. Böylece adamların serverlarını eve gelip kursanız bile şifreyi alamazsınız.

Olay bu kadar basit! Bu nedenle yukarıda saydığım bilgiler dışında facebook şifresi ele geçirelemez. Kırılamaz! Kim facebook şifresini kırarım diyorsada kesinlikle yalan söylüyordur! Sağda solda bulduğunuz siteler, programların tek bir amacı var oda sizin bilgilerinizi çalmak!

Ava giderken avlanmayın :)) Hadi selametle!

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı