Bilgi

Facebook Sohbet Engelleme/Kapatma Nasıl Yapılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere facebook’un çok az bilinen bir özelliği hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Özellikle bir çok kişi arkadaş listesine ekli birinin kendisine mesaj göndermesini engellemek için arkadaşlıktan çıkarıp engelleme yoluna gidiyor. Anlatacağım yöntemde “arkadaş listesinden çıkarmadan/engellemeden” istediğiniz kişinin size sadece mesaj gönderilmesini engelleyebiliyorsunuz. Hemen nasıl yapıldığını anlatalım.

Bilgisayardan Sohbeti Kapatmak İçin: Sohbeti kapatmak istediğiniz arkadaşın konuşma penceresini açın. Ardından aşağıdaki gibi Sohbeti “X” İçin Kapat deyin. Böylece karşıdaki kişi size mesaj gönderemeyecek. Mesaj göndermeye çalıştığında hata mesajıyla karşılaşacak.

Engellediğiniz kişinin sohbet engelini haldırmak için aynı şekilde sohbet penceresinden Sohbeti X İçin aç? deyin veya aşağıdaki gibi Ayarlar kısmından Sohbeti X İçin Aç seçeneğini seçin. İşlem bu kadar.

Telefondan Sohbeti Kapatmak İçin: Cep telefonunuzdan sohbeti kapatmak için sohbet ekranında (İ) simgesine klikleyin. Açılan paneli aşağı doğru kaydırın ve Engelle seçeneğini seçin. Açılan pencerede X Kişisinden Mesajları Engelle kısmını aktif hale (mavi) dediğinizde mesajları gönderemez. Aynı şekilde engeli kaldırmak için butonu pasif hale getirmeniz yeterlidir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı