Bilgi

WhatsApp’ta Durum Sekmesinde Reklam Göstermeye Hazırlanıyor


Online mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a kullanıcıları üzen bir yenilik geliyor. Popüler mesajlaşma uygulamasında “Durum” sekmesinde reklam gösterilecek.

Facebook’un 2014 yılında satın aldığı platformda artık reklam gösterilecek. WhatsApp, Facebook’a satılmadan iki sene önce kullanıcılara platformu gelir amaçlı kullanmamak ve kullanıcı verisi toplamamak adına büyük bir söz vermişti. Ancak görülen o ki Facebook çatısı altında bulunan WhatsApp, kullanıcılara verilen sözü tutmayarak yeni bir değişik gerçekleştiriyor.

WhatsApp’a gelecek yeni güncellemeyle birlikte “Durum” sekmesinde reklamlar gözükecek.

Dünya genelinde 1,5 milyar insanın çeşitli sebeplerle en sık kullandığı mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcıları üzen bir yeniliğe giderek Facebook kadar olmasa da platformda reklam gösterecek.

Yeni güncellemeyle birlikte “Durum” sekmesinde reklamlara yer verileceğini duyan kullanıcılar, Mark Zuckerberg’e ve Facebook’a öfkesini dile getirdi. Kullanıcılar WhatsApp’ta reklam gösterileceği takdirde platformu kullanmayacaklarını da belirtti.

WhatsApp’ın artık reklam göstereceği demek, sadece reklamsızlık sözünün bozulduğu anlamına gelmiyor. Platformda reklam veriliyorsa, o platform aynı zamanda kullanıcı verilerini de topluyor demektir. Bunun farkında olan kullanıcılar, 2012’de WhatsApp’ın vermiş olduğu sözün bozulmasına elbette ki büyük tepki gösterdi. Ancak Facebook çatısı altında devam eden WhatsApp ile 2012’de ‘reklamsızlık ve veri toplamama’ sözü veren WhatsApp maalesef şu an aynı stratejilere sahip değil. Uygulamanın gelecekte neye dönüşeceği ve para toplama politikasının nerelere gideceğini ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Kaynak: https://teknosafari.net/

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı