Bilgi

Facebook’ta BFF Yazıldığında Hesap Güvenli Olduğu Teorisi


Son günlerde Facebook’ta herhangi bir yoruma “BFF” yazıldığında “yazı yeşil oluyorsa” hesabın güvende olduğuna dair iddialar dolaşmaya başladı. Tabi meraklı kullanıcılar böyle paylaşımlar gördüğünde hemen altında bulunan yorum kısımına BFF yazmaya başladılar bile. Paylaşımların altına BFF yazarak hesaplarının güvenli olup olmadığını kontrol eden kullanıcı sayısı şimdiden milyonları aştı bile.

Ancak ne yazık ki Facebook’ta yorum kısmına “BFF” yazıldığında yazının yeşil olmasının hesabın güvende olduğu anlamına geldiği iddiası tamamen “şehir efsanesinden” ibaret. BFF yada açılımı  ile Best Friend Forever” sonsuza kadar en iyi arkadaş anlamına geliyor ve yorum kısmında yeşil renge dönüşmesinin hesap güvenliğiyle hiçbir ilgisi bulunmuyor. Facebook bazı kelimelere (baknız: hayırlı olsun vb. gibi) bu tarz  süslemeler sağlayarak, kelimenin kliklenebilir hale gelmesini sağlıyor.

Örnek olarak Facebook’ta yorum kısmına “tebrikler” yazdığınızda kelimenin turuncu renkte göründüğü, üstüne kliklendiği zaman ise konfeti ve balonların etrafa saçıldığı görülebilir.

Facebook’un bazı kelimeleri renklendirmesi ve kliklenebilir hale getirmesinin hesap güvenliğiyle hiçbir ilgisi bulunmuyor. Facebook’un yardım sayfasında “BFF” şeklinde bir arama yapıldığında da hesap güvenliği ile ilgili herhangi bir açıklamaya rastlanılmıyor.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı