Bilgi

FileZilla FTP Programı ile FTP Hesabına Bağlanma


FileZilla, özgür, açık kaynak ve çoklu platform destekli bir FTP programıdır.

FileZilla Client (istemci) ve FileZilla Server (sunucu) adını taşıyan iki farklı sürümü bulunur. Windows, Linux ve Mac OS X işletim sistemlerinde çalışabilir. FTP, FTPS ve SFTP desteği mevcuttur. Sunuculara dosya yükleme veya sunuculardan dosya indirmek için kullanabileceğiniz gibi sunucular ile bilgisayar arasında dosya transferi yapılmasını sağlayan ücretsiz bir FTP programıdır.

1- Öncelikle buradan (tıklaFileZilla FTP Programını bilgisayarınıza indirip kurun. Program oldukça küçük boyutta olup çalıştırdıktan sonra herhangi bir değişiklik yapmadan Next > Next şeklinde kurulumu tamamlayın.

2- Programı kullanmadan önce aşağıdaki gibi bir FTP server adına, FTP Username, FTP Şifreyeihtiyacınız olacak. Eğer daha önce cPanel’den bir FTP Hesabı oluşturmadıysanız buradan (tıkla) nasıl FTP hesabı oluşturulacağını öğrenebilirsiniz.

  • FTP Server: mazotkacakcisi.net
  • FTP Username: deneme@mazotkacakcisi.net
  • FTP Password: Şifreniz
  • FTP & Explicit FTPS Port: 21

3- Gerekli olan giriş bilgilerimiz tamamsa programı çalıştıralım. Gelen sayfanın sol üst kısmında bulunan server (sunucu) ikonunu klikleyelim ve site ekle diyelim. İsteğinize göre bir isim verdikten sonra verdiğimiz ismin üzerini klikleyelim. Sunucu, Kapı, Kullanıcı ve Parola kısmına gerekli bilgileri girdikten sonra Tamam diyelim.

3- Tamam dedikten sonra aşağıdaki gibi bir panel gelecek burayı isteğinize göre seçebilirsiniz. Ancak sürekli kullanacaksanız Parolaları Kaydet dedikten sonra Tamam diyoruz.

4- Son olarak tekrar server (sunucu) ikonunu yanındaki ok simgesini klikleyelim. Verdiğimiz isme klikledikten sonra bağlantı sağlanacaktır. Kırmızı kare içindeki alana doğrudan dosya indirip yükleyebilir veya silebilirsiniz. İşlemimiz bu kadar.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı