Bilgi

Gmail (Google) Hesabı Nasıl Silinir?


Şunu belirtmekte fayda var Google dediğimiz hesap aynı zaman Gmail hesabıdır. Ve ikiside aynı anlama gelmektedir. Herhangi bir nedenle Gmail (Google) Hesabı silmek/kapatmak istediğiniz yapacağınız işlem oldukça basit. Aşağıdaki adımları takip ederek google hesabınızı silebilirsiniz. Şimdi sizlere gmail-google hesabı nasıl silinir adım adım gösterelim.

1- Öncelikle https://mail.google.com adresine giriş yapın. Kullanıcı adınızı girip ileri dedikten sonra şifresinizi girip Oturumu açın.

gmail hesabı silme (1)

2- Hemen sağ üstteki logonun bulunduğu yeri klikleyin. Küçük bir pencere açılacaktır. Bu pencerede HESABIM yazılan yeri klikleyin.

gmail hesabı silme (2)

3- Açılan pencerede  Hesap Tercihleri yazan yeri bulun burada Hesabınızı veya hizmetlerinizi silme kısmını seçin.

gmail hesabı silme (3)

4- Açılan pencerede “Google Hesabını ve Verileri sil” kısmını seçin.gmail hesabı silme (4)

5- Bu aşamada onaylama ekranındakiEvet, beklemede olan finansal işlemlerden dolayı ortaya çıkacak tüm ödemelerden halen sorumlu olduğumu biliyorum ve belirli durumlarda kazancımın ödenmeyeceğini anlıyorum ve Evet, bu Google hesabını ve tüm verilerini kalıcı olarak silmek istiyorum” checkboxı klikledikten sonra Hesabı Sil dediğinizde hesap tamamen silinecektir.

gmail hesabı silme (5)

6- Ve son olarak hesabınız kapandı. Eğer tekrar geri almak istiyorsanız giriş yaptığınızda hatalı şifre v.s diyecektir. Yardım kısmından tekrar -ama çok kısa zamanda- tekrar alabilirsiniz.

gmail hesabı silme (6)

1 Yorum

1 Yorum

  1. bok

    9 Kasım 2019 at 14:39

    çokuygun

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı