Bilgi

Google Chrome Geçmişi Silme


Herkese Merhaba. Bu yazımızda Google Chrome‘da gezindiğiniz web sayfalarına ait geçmişin nasıl silineceğine dair bilgi vermeye çalışacağım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki internet ortamında gezindiğiniz her sayfa Google Chrome geçmişinde saklanır. Hatta bunu basit bir şekilde görmek için CTRL+H tuşuna şu anda basmanız yeterli. Google Chrome sayfası açıkken CTRL+H Tuşuna bastığınız anda gezindiğiniz bütün internet siteleri saat ve tarihleri ile listelenir.

Bu özelliği malesef kapatamıyorsunuz ancak Google Chrome sayfası açıkken gizli sekme açarak (CTRL+SHİFT+N tuşlarına birlikte basarak) gezindiğiniz internet sayfalarının kaydedilmesini önleyebilirsiniz. (Aşağıdaki gibi)

Eğer Google Chrome’ye ait web geçmişinizi silmek istiyorsanız öncelikle Google Chrome sayfasında iken CTRL+H tuşuna birlikte basın. Açılan pencerede “Tarama verilerini temizle” seçeneğini seçin ve ardından bi alttaki fotoğrafa geçelim.

Alttaki gibi seçenekleri seçtikten sonra “Tarama verilerini temizle” deyin. Tamamen sıfırlanacak ve kaydedilmiş tüm geçmiş, veri ne varsa silecektir. 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı