Bilgi

Google Arama Geçmişini Silme | CTRL+Shift+Del


Bildiğiniz üzere İnternet Explorer, Opera, Google Chrome veya Mozilla‘da girdiğiniz tüm web siteleri google arama geçmişine kaydedilir. Bir başkası bilgisayarımıza girdiğinde saniyeler içerisinde google geçmişinize bakabilir. Google geçmişinde girdiğiniz sitelerin URL‘leri saat ve tarihi ile birlikte kaydedilir. Kısaca bir başkası sizin hangi saatte hangi sitede gezindiğiniz görebilir.

Örneğin biri “Google Chrome” sayfasında iken CTRL ile H tuşuna birlikte bastığında otomatik web geçmişiniz (gezindiğiniz siteler) görüntülenir. Diğer tüm tarayıcılarda aynı şekilde  CTRL ile H tuşuna birlikte bastığında otomatik web geçmişi görüntülenmektedir.

CTRL+Shift+Delete Kullanarak Tek Seferde Web Geçmişini Silme

Hangi tarayıcıcı (Chrome, Opera, Safari, İnternet Explorer, Mozilla) olursa olsun sterseniz tek tuşla arama geçmişiniz silebilirsiniz. Bunun için CTRL+SHİFT+DEL tuşlarına aynı anda bastığınızda alttaki gibi bir sayfa çıkacak. Ayarları kendinize göre veya aşağıdakine göre yaptığınızda tüm arama geçmişiniz silinecek. Dilerseniz aşağıdaki öğeleri şuradan sil seçeneğinde zamanı ayarlayabilirsiniz.

Google Chrome: CTRL+Shift+Delete

İnternet Explorer: CTRL+Shift+Delete

Opera: CTRL+Shift+Delete

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı