Bilgi

Google Chrome Otomatik Gizli Sekmede Açma


Bu yazımızda “Google Chrome” web tarayıcınızın otomatik olarak gizli sekmede nasıl açabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Google Chrome bildiğiniz üzere #Google tarafından geliştirilen ücretsiz bir web tarayıcısıdır. Web tarayıcınızın gizli sekme özelliği, sizi tamamen izlenmez hale getirmese de web geçmişinizin bilgisayar tarafından kayıt edilmesinin önüne geçiyor. Normal şartlarda Google Chrome’u kliklediğinizde “web geçmiş özelliği” açık halde geliyor ve ziyaret ettiğiniz web sitelerine ait geçmiş kayıt ediliyor. Tabi gizli sekme özelliğini aktif hale getirmek için işlemi manuel olarak yapmanız gerekiyor. Gizli sekme özelliğini sık sık kullanmayı tercih ediyorsanız, aşağıda göstereceğimiz basit bir yöntemle otomatik olarak Google Chrome’u gizli sekmede açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için öncelikle masaüstünden Google Chrome simgesinin üzerini sağ klikleyip açılan panelden “Özellikler” sekmesini seçiyoruz.

Hedef kısmında bulunan metnin en sonuna, tırnak işaretinden hemen sonra sonra bir boşluk vererek -incognito komutunuz ekliyoruz.

Uygula dedikten sonra karşımıza gelen uyarı paneline “Devam Et” dedikten sonra “Tamam” deyip çıkıyoruz.

Böylece işlemimiz tamamlanmış oluyor. Bundan sonra internete girmek için Google Chrome simgesini her kliklediğimizde otomatik olarak gizli sekme açılacaktır.

Google Chrome’u gizli sekmede açmak için bu gösterdiğimiz kısayolu kullanabilirsiniz. Eğer Google Chrome’u farklı bir konumdan çalıştırırsanız, gizli modda açılmayacaktır. Ayrıca bu gösterdiğimiz kısayol işlemini tekrar eski durumuna getirmek için hedef alanına eklediğimiz -incognito komutunu kaldırmanız yeterlidir. Ayrıca hemen altta videolu bir şekilde “Google Chrome Otomatik Gizli Sekmede Açma” konusunu izleyerek uygulamalı olarak öğrenebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı