Bilgi

Google Fit Nedir? Ne İşe Yarar?


Google Fit, Google’ın Android işletim sistemi için geliştirdiği bir sağlık izleme platformudur. Bu, birden fazla uygulamalar ve cihazlardan veri karışımlayan API’lerin tek kümesidir. Google Fit fiziksel fitness aktiviteleri kaydetmek için bir kullanıcının etkinliği tracker (takipçiliğinde) ya da mobil cihazda sensörleri kullanır (örneğin, yürüyüş veya bisiklete binme gibi) ve onların spor kapsamlı bir görünüm sağlamak için kullanıcının spor hedeflerine karşı ölçülür. Ayrıca mesafe ve kalori takibi gibi özelliklere de sahiptir.

Ortakları Nike, HTC, LG, Withings, Motorola, Runtastic ve Runkeeper dahil onaylandı. Google Fit şu an özellikle her bir Android Wear akıllı saat cihazları ile uyumlu hale gelmiştir.

Kullanıcılar istenilen zaman sağlık verilerini paylaşmayı ve silmeyi seçebilirler. Google Fit, 25 Haziran 2014 tarihinde Google I/O konferansında doğrudan bir rakip olarak kabul edilebilen Apple’nin HealthKit (Sağlık Uygulaması) hizmetinin kısa bir süre yayımlanmasından sonra açıklandı.

Google Fit 28 Ekim 2014 tarihinde kamuoyuna lanse edildi ve Android 4.0 (Android Ice Cream Sandwich) ve daha sonraki sürümlerde çalışan tüm Android kullanıcıları için kullanılabilir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı