Bilgi

Google+ URL Değiştirme | Google+ URL Alma


Öncelikle Google+ için özel bir URL’yi almk istediğinizde belirli kuralların yerine getirilmiş olması gerekiyor. Bu kurallar 10 veya daha fazla takipçiye sahip olmanız ve profilinizde fotoğraf bulunması gerektiğidir. Ayrıca hesabınızın açıldığı tarihi itibariyle 30 gün geçmiş olması gerekiyor. Bu şartları yerine getirdiyseniz URL’nizi değiştirebilirsiniz.

1- Öncelikle sırasıyla >>> Google+yı açın.

2- Hemen sol-üst kısımdaki açılır menüyü klikleyin ve ardından  >>> Profil‘i seçin.

3- Profil Fotoğrafınızın yer aldığını profil özetinizin altındaki Hakkında kısmını klikleyin.

4- Açılan sayfada “Bağlantılar” sekmesine ilerleyin >>> Google+ URL’si başlığını bulun >>> URL’yi al’ı seçin.

5- Sistem size ilk başta seçim yapabileceğiniz özel URL’leri gösterecektir. Alınmış bir URL’yi almayacağınızdan dolayı URL’yi kendinize özgü hale getirmek için birkaç harf-rakam seçmeniz de gerekebilir.

6- Devamında “Hizmet Şartlarını kabul ediyorum” metninin yanındaki kutuyu klikleyin ve sol alt köşedeki URL’yi değiştir‘i seçin.

7- Eğer sizden hesabınızı cep telefonu numaranızı kullanarak doğrulamanız istenirse; Kullandığınız sep telefonu numaranızı yazın > sol alt köşedeki Kod gönder‘i seçin ve telefonunuza gelen kodu ekranınızdaki kutuya yazıp ve ardından sol alt köşedeki Doğrula‘yı seçin. URL’nizi profilinize kalıcı olarak eklemeye hazır hale geldiğinizde Seçimi onayla‘yı seçiniz. İşlemimi bu kadar.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı