Bilgi

Hangi Oyuncu Kulaklığı Almalıyım? En iyi Oyuncu Kulaklığı Markası Hangisidir?


Oyuncu kulaklıkları son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş ve birçok oyun sever için hangi oyuncu kulaklığı almalıyım veya en iyi oyuncu kulaklığı markası hangisidir gibi soru işaretleri ortaya çıkmıştır. Oyun oynarken sürekli kullanacakları bu ürün ne kadar kaliteli ve iyi özelliklere sahip olursa o kadar etkili olacağından dolayı doğal olarak doğru seçimi yapmak önemlidir. İyi bir oyuncu kulaklığı hangi özelliklere sahip olmalı ve piyasadaki en iyi oyuncu kulaklığı markaları ve modelleri hangileridir sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Oyuncu Kulaklığı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi bir oyuncu kulaklığı almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Tabi aynı zamanda bazı kavramların ne olduğuna, tam olarak ne ifade ettiğine de dikkat edilmesi önemlidir. Genel olarak hangi oyuncu kulaklığı daha iyi bilmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalar şöyledir;

  • Oyuncu kulaklıklarına iyi bir bütçe ayırmanız çok daha iyi olacaktır. Uyduruk bir marka ve model için ödeyeceğiniz rakam sizlere kar olarak değil tam tersi zarar olarak geri dönecektir.
  • Hem oyuncu kulaklıklarında hem de normal kulaklıklarda hertz aralığı son derece önemli bir konudur. Kulaklık modellerinde hertz aralığı ne kadar geniş ise oyuncuların, oyun esnasında alacağı ses aralığı da o kadar geniş olacaktır. Tabi sadece bu değerin iyi olması değil aynı zamanda standart biçimde aynı değerde gelmesi gerekir. Yani sürekli ses bozulmadan en az 20 hertz değerin gelmesi gerekir.
  • Ses seviyesi yani desibel değeri önemli olan bir diğer konudur. İdeal bir kulaklığın ortalama 85 dB değerinde olması gerekir. Daha fazlası, uzun süreli kullanımlarda sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Oyun oynarken uzun süre kulaklığınız, kulağınızda olacağı için yüksek dB değerindeki kulaklıkları tercih etmemeniz gerekir.
  • Empedans değeri ise kulaklığın harcadığı enerjiyi ifade eder. Bu konuyu çok önemsemenize gerek yoktur çünkü bilgisayarlar yüksek güç tüketimine dayanabilecek durumdadır.
  • Oyuncu kulaklıklarındaki en önemli durumlardan biri ağırlık konusudur. Uzun saatler kulağınızda kalacak olan bu ürünün ağır olmaması gerekir.
  • Yüksek ses izolasyonuna sahip kulaklıklarda dışarıdan gelen sesler maksimum seviyede engellenir. Bu da sizleri oyundan koparacak tüm etkenlerin ortadan kalkacağı anlamına gelir. Bu yüzden yüksek ses izolasyonuna sahip kulaklıkları tercih etmeniz gerekir.

En iyi Oyuncu Kulaklığı Markası Hangisidir?

Oyuncu kulaklıklarını satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar ve terimler hakkında bilgi verdikten sonra tercih edilebilecek marka ve modellerden bahsetmek istiyoruz. İyi bir marka seçtiğinizde doğal olarak aslında iyi bir kulaklık almış olursunuz. Cihazın genel özellikleri de sizler için yeterli olacaktır. En iyi oyuncu kulaklığı markası hangisidir merak edenlere, piyasadaki iyi markalardan bahsetmek istiyoruz.

Gamepower Medusa Siyah 7.1 Pro Oyuncu Kulaklığı

En iyi oyuncu kulaklığı markalarının ilk sırasında Gamepower yer almaktadır. Genel olarak kaliteli ve etkili oyuncu kulaklıkları geliştirdiğini söyleyebiliriz. Gamepower Medusa model hem kaliteli hem de uygun fiyatlı oyuncu kulaklığı arayanlar için ideal bir seçenektir. Yüksek performans ve uygun fiyatlı oyuncu kulakları listesinde öne çıkar. Ses kalitesi genel olarak iyidir ve oyun oynama deneyimi dışında müzik platformlarında geçireceğiniz vaktinde daha kaliteli geçmesini sağlar. 7+1 olması sayesinde özellikle savaş oyunlarında mermilerin hangi yönden geldiğini bile çok rahat duyabilirsiniz.

Kullanıcı yorumları incelendiğinde genel olarak memnuniyet yaratan bir marka ve model olduğu anlaşılıyor. Performansına göre fiyatı da uygun olduğundan memnun bırakan bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Rampage Miracle-X4 Siyah RGB Led 7.1 Oyuncu Kulaklığı

En iyi oyuncu kulaklıkları listesinde ikinci sırada bulunan marka ve model Rampage Miracle oyuncu kulaklığıdır. Bu markanın oyun dünyasında geliştirdiği ve ürettiği ürünlerin kalitesi zaten ortadadır. Ürünün gerek tasarımı gerekse kullanımı çok iyidir. RGB ışıklandırması sayesinde çok havalı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca frekans aralığı 20 hertz ile 20.000 hertz aralığında olduğu içinde yine idealdir. Bilgisayar girişi olduğu için kullanımı da oldukça rahattır.

Genel kullanıcı yorumlarına bakıldığında hem kullanış açısından hem de tasarımı bakımından kişilerin çok memnun oldukları sonucu çıkarılır. Sizler de iyi ve etkili bir oyuncu kulaklığı istiyorsanız rahatlıkla bu marka ve modeli tercih edebilirsiniz. Ürünün fiyatı ortalama 200 TL ile 250 TL arasında değişiklik gösterir.

James Donkey 712 Siyah 7.1 Surround RGB Gaming Kulaklık

Oyuncu kulaklığı için daha yüksek bir bütçe ayırabildiğinizde sizlere James Donkey markasını önerebiliriz. Çok kaliteli ürünler üreten marka, oyuncu kulaklığı konusunda da oldukça iddialıdır. Kulaklığın ayarlanabilir kafa bandı bulunmaktadır. Ayrıca peluş kulaklık yastıkları sayesinde de kulaklarınızın acımasını önler. Kısacası fiyatı gibi performansı da oldukça yüksek bir modeldir.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında %99 memnuniyet görülür. Bu da bir ürün için oldukça önemli bir avantajdır. Ürünün ortalama fiyatı 375 TL ile 425 TL arasında değiştiği görülür. Bir oyuncu kulaklığı için yüksek bir maliyet olsa da ürünün kalitesi sebebiyle buna değdiğini söyleyebiliriz.

Hangi oyuncu kulaklığı almalıyım veya en iyi oyuncu kulaklığı markası hangisidir gibi sorularına etkili ve detaylı bir cevap aramaya çalıştık. Sizler de bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız bizleri takip ederek en iyi ürünü bulabilirsiniz. Oyuncu kulaklıklarına dair merak ettiğiniz tüm detaylar için bizleri takipte kalabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı