Bilgi

Hometech Alfa 600C Notebook İnceleme ve Yorum


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere son zamanların en dikkat çeken ve en ucuz laptoplarından biri olan Hometech Alfa 600C Notebook konusunda kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Öncelikle bu laptopu almak isteyenler depolama kapasitelerine dikkat ederek satın almalarında fayda var. Çünkü; bazıları 32 GB kapasitede iken bazıları 120 GB kapasitede olabiliyor. Hali hazırda e-ticaret mağazalarında 32 GB olandan satılıyor ki ben kesinlikle bunu tavsiye etmiyorum. Burada 32 GB kapasiteli laptopa hali hazırda temel programlar ve Windows 10 işletim sistemini dahil ettiğinizde size çok bir alan kalmıyor. Ayrıca Vatan Bilgisayar’da hali hazırda satılan 120 GB SSD kapasiteli Hometech Alfa 600C Notebook fiyat olarak şu anda 1.099 TL’ye satılıyor. Bu durumda bunu tercih etmek en mantıklısı olacaktır. (Tıkla)

Şimdi gelgelelim bu bilgisayarın bilinmesi gereken teknik özelliklerine. Bu laptop üzerinde 3 GB RAM ve Intel Celeron N3350 İşlemci bulunuyor. Bu RAM ve İşlemci kullandığınız akıllı telefonların teknik özelliklerine yakın bir değerde bulunuyor. Bu nedenle aklınıza ben bununla oyunlar oynarım veya orta/yüksek grafik isteyen programlar kurarım düşüncesi varsa bence hemen unutun. Bu bilgisayar temel olarak günlük kullanım için tasarlanmıştır. Yani ofis programlarını kullanmak, internette gezinmek, film/video izlemek, müzik dinlemek gibi amacınız varsa bu tam size göre. Bir telefonda yapabileceğiniz işlemler kadar performans sağlayacağını unutmayın. Sonuçta fiyatı belli ve bu laptoptan öyle ahım-şahım şeyler beklemeyin. Bu bilgisayarı yukarıda saydığım işlemler için kullanacaksanız 3-5 yıl sorunsuz bir şekilde kullanabileceğinizi düşüyorum. Ayrıca üzerinde 120 GB SSD bulunuyor ve bu bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını, uygulamaların kısa zamanda yüklenmesine olanak sağlayacaktır. Laptopun ekran özelliği ise 13.3 inç olup 1920 x 1080 Full HD çözünürlük sağlıyor.

Bilgisayar Windows 10 yüklü geldiği için satın aldıktan sonra doğrudan alıp kullanabilirsiniz. Bunun için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. Eğer aldığınız bilgisayarda temel programlar bulunmuyorsa Adobe Reader, WinRar ve Office Programlarını kendiniz yüklemeniz gerekecek ki bunlar çok zor bir işlem değildir. Buradan (tıkla) 32 Bit olan ofice programını yaklaşık 30-45 dakikada yükleyebilirsiniz. Yükleme işleminde bilgisayarı rahat bırakmanız yerinde bir karar olacaktır.

Hometech Alfa 600C Notebook üzerinde yerleşik halde Web Kamerası, SD Kart Okuyucu, USB (Flash) Bellekler için bağlantı noktaları bulunuyor. Ayrıca kablosuz bağlantı sağlayabileceğiniz Wifi ve Bluetooth bulunduğunu hatırlatalım. Yani evinizdeki, işyerinizdeki Wifi internet ağını kullanabilirsiniz.

Bilgisayarda DVD/CD sürücüsü bulunmuyor. Eğer çok lazım ise harici bir DVD/CD alıp USB noktasından bağlayarak DVD veya CD’lerinizi yazdırabilir veya içeriğini okuyabilirsiniz. Bu konuda küçük bir ek bütçe ayırabilirsiniz. Burada (tıkla) 279 TL değerinde bir tane link bırakıyorum. Tabi daha ucuza da bulmanız mümkün.

Eğer sınıf ortamında veya evde projeksiyon ve TV’ye bağlamayı düşünüyorsanız üzerinde mini HDMI girişi bulunuyor. Bununla yeni nesil televizyonlara ve projeksiyonlara bağlayıp kullanabilirsiniz. Bundan önce tabi bir Mini HDMI’yı HDMI’a dönüştüren bir aparat almalısınız. Bunun fiyatı piyasada 20-50 TL arasında değişiyor. Ayrıca dilerseniz tek parça halinde istediğiniz uzunlukta Mini HDMI/HDMI özelliğinde kabloda alabilirsiniz.

Bu laptop yukarıda bahsettiğim üzere temel günlük kullanım için tasarlanmış bir bilgisayar özelliği taşıyor. En uygun seçenekte (1000 TL) alabileceğiniz kaliteli bir dizüstü bilgisayar. Burada bilgisayarı hor kullanmazsanız sıkıntısız, sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kullanabilmeniz mümkün.

Anlatacaklarım şimdilik bu kadar. Yorum, düşünce ve sorularınız için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Hometech Alfa 600C Teknik Özellikleri

 • 0,3 MP Ön Kamera
 • 1 adet USB 2.0 ve 1 Adet USB 3.0 çıkış
 • 13,3″ 1920×1080 Piksel (Full HD) Ekran
 • 3 GB DDR3 RAM
 • 120 GB SSD Dahili Hafıza (Bazılarında 32 GB eMMC)
 • 64 GB’a Kadar MicroSD Kart Desteği
 • 7,6V 4.500 mAh Batarya
 • Bluetooth 4.0 EDR
 • Intel Celeron (N3350) işlemci
 • Intel HD Graphics Ekran Kartı
 • Mini HDMI çıkışı
 • SATA 2 (2,5″) HDD/SSD Desteği
 • Wi-fi 802.11 b/g/n
 • Windows 10 İşletim sistemi

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı