Bilgi

Hometech HT Book 14B Notebook İnceleme ve Yorum


Son zamanların en çok satılan laptop markalarından bir tanesi Hometech HT Book 14B Notebook modeli olduğunu söyleyebilirim. HT Book 14B Modeline bu kadar ilgi gösterilmesinin nedeni elbette 750 TL gibi bir fiyata alınabilecek en uygun laptop.

Bu laptop ile günlük işlemlerinizi yani internette gezinme, word, excel, powerpoint gibi temel ofis programlarını kullanma, film/video izleme gibi işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz bir bilgisayar.

Bilgisayarın kabaca özelliklerine baktığımızda işletim sistemi olarak Windows 10 yüklü olarak geliyor. Intel Atom Z3735F – 1.3 GHz (Turbo 1.8 GHz) 2 MB Önbellek İşlemci, 2 GB RAM ve 32 GB Harddisk Kapasitesi bulunuyor.  Aslında bir çok kişinin kafasında soru işareti olarak gelebilecek özelliği 32 GB’lik harddisk kapasitesi. Ancak şu hemen söyleyeyim bu harddisk SSD. Yani diğer harddisklere göre daha az ısınan, en az ses çıkaran, oldukça hızlı ve kolay-kolay bozulmayan bir özellikte. İşletim Sistemini diğer programlarla 15 GB gibi bir yer kaplayacağını düşündüğümüzde size yaklaşık 10-15 GB gibi bir alan kalacaktır ki eğer film, video, resim gibi yüksek oranda depolama istemiyorsanız kesinlikle işinizi rahatlıkla görebileceğiniz bir laptop. Hatta bu laptopu satın aldıktan sonra eğer kapasite sorunu yaşarsanız 64, 128 veya 256 GB gibi bir SSD alıp kapasiteyi yükseltebilirsiniz.

Bataryasına baktığımızda 10000 mAh / Lityum Ion olduğunu görüyoruz. Aslında Atom İşlemcili bir laptop için yeterli düzeyde. Tabi kullanımınıza bağlı olarak batarya süresinin değişeceğini söyleyebilirim.

Bir adet HDMI girişi, üç adet USB 3.0 USB girişi, bir adet micro SD kart girişi, kulaklık/hoparlör girişi ve web kamerası bulunuyor.

Bu laptopta bilmeniz gereken bir diğer özellik optik sürücü yani CD/DVD Reader yok. Ancak bu sizi korkutmasın. USB Bellek ile format atabilirsiniz veya ekstra bir taşınabilir/harici CD/DVD Reader alıp kullanabilirsiniz.

Fiyat aralığına baktımızda siyah ve beyaz modellerini 700-750 TL aralığında piyasada bulmanız mümkün. Oyun severler için söyleyeğim şey şu. Yüksek grafikli oyunları malesef bununla oynamanız biraz zor. Alırken buna dikkat etmenizde fayda var. 

Hometech HT Book 14B Notebook Temek Teknik Özellikleri

  • İşlemci: Intel Atom Z3735F – 1.3 GHz (Turbo Boost Max 1.8 GHz) 2 MB Önbellek
  • Ram: 2 GB DDR3
  • Harddisk Kapasitesi: 32 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Home
  • Ekran Karti: Intel HD Graphics / Paylaşımlı
  • Ekran:1” HD LED Ekran (1366 x 768)

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı