Bilgi

İki Metin Dosyası Arasındaki Farkı Bulma


Bu yazımızda basit bir şekilde “İki Metin Dosyası Arasındaki Farkı Bulma” konusu ile ilgili kısaca bilgi vermeye çalışacağız. Farklılık karşılaştırması hemen hemen herkesin ihtiyaç duyabileceği bir konudur, örneğin bir sözleşmenin, makalenin veya yazının değişen maddelerini bulmak için kullanılabileceği gibi iki farklı scriptin kodları arasındaki farkı bulmada da yardımcı olacaktır. Peki ama binlerce satır içerisinden farklı olan kelimeleri veya cümleleri nasıl bulabilirsiniz, elbette bu konuda size online karşılaştırma araçları veya indirip kullanabileceğiniz yazılımlar (programlar) yardımcı olacaktır. Karşılaştırma yazılımlarından ücretli olanları olmasına rağmen bu iş için kodlanmış yüzlerce ücretsiz uygulama bulunduğu için tavsiyemiz öncelikle online araçları denemenizdir. Eğer daha kapsamlı bir karşılaştırma yapacaksanız ücretli programları kullanmadan önce ücretsiz programları kullanabilirsiniz.

Hemen altta verdiğimiz linkler iki metin yazısı veya dosya arasındaki farkları gösteren ve bazı durumlarda elimizin altında olmasında büyük kolaylık sağlayacak faydalı servisler. Ayrıca dosyaların karşılaştırılması ve saklanması olanağıda sunuluyor.

Eğer excel dosyalarınının arasındaki değişiklik ve farkları öğrenmek istiyorsanız aşağıda verdiğimiz online ve ücretsiz platformdan excel dosyalarını karşılaştırabilirsiniz.

Bana bu işlemler için program önerir misiniz derseniz size WinMerge programını kesinlikle tavsiye ederim. WinMerge Windows için yazılmış açık kaynaklı bir fark arama ve birleştirme aracıdır. WinMerge klasörleri ve dosyaları karşılaştırabilir, farkları görsel metin biçiminde, kolayca anlaşılıp işlenebilecek şekilde sunar.

1 Yorum

1 Yorum

  1. instagramhesaplari

    19 Eylül 2022 at 23:32

    teşekkürler işime yaradı.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı