Bilgi

İnstagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda -basit bir şekilde- “İnstagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?” Sorusuna cevap vermeye çalışacağız. İnstagram’da ilk hesap açtığınızda paylaştığınız tüm gönderiler varsayılan olarak herkese açık hale gelir. Yani herkes profilinizde paylaştığınız fotoğrafları ve videoları görebilir. Hesabınız gizledikten sonra paylaştığınız video veya fotoğrafları onayladığınız takipçiler ile sizi takip eden takipçileriniz görebilir. Hesabınızı gizlediğiniz de mevcut takipçiler bu durumdan etkilenmez. Hesap gizleme sonrasında sadece profiliniz ve bio’nuz görünmeye devam edecektir. Ancak yukarıda belirttiğim üzere video ve fotoğraflar sadece onayladığınız ve hali hazırda bulunun takipçileriniz görecektir.

Gizli bir hesapta kişiler profilinize baktığında aşağıdaki gibi  “Bu Hesap Gizli Fotoğraflarını ve videolarını görmek için kendisini takip et.” uyarısı görünecektir.

Hesabınızı gizlemek için uygulamadan sağ üst köşede bulunan yatay üç çizgi simgesine klikleyin ve açılan yan panelde Ayarlar > Gizlilik > Hesap Gizliliği seçeneklerini izleyin. Hesap Gizliliği kısmında “Gizli Hesap” yazan kısmı aktif (mavi) hale getirin. İşlemimiz bu kadar.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı