Bilgi

İnstagram Yorum Kapatma


İnstagram’da paylaştığınız herhangi bir video veya fotoğrafa yorumu kapatabilirsiniz.  Bu işlemi fotoğraf veya videoyu paylaşım esnasında yapabileceğiniz gibi dilerseniz  sonradan da herhangi bir fotoğraf veya videoyu yapılacak yorumları kapatabilirsiniz. Rahatsızlık duyduğunuz kişileri de “Yorum Kontrolleri” kısmından  engelleyerek yorumlarının başkaları tarafından görünmesine engel olabilirsiniz. Yorum yapmasını engellediğiniz bir kişi yorumlarını sadece kendisi görür, başkaları tarafından görülmez. Kişinin yorum engelinde olduğunu anlaması için başka bir hesaptan sizi takip ederek  yorumunun görünüp görünmediğini kontrol etmesi ile anlayabilir. Başka bir şekilde anlaması mümkün değildir.

İnstagram Fotoğraf/Video Paylaşım Esnasında Yoruma Kapatma

Fotoğraf veya Videoyu paylaşma sırasında paylaşım yapmadan önce gelen seçeneklerden “Gelişmiş Ayarlar” sekmesini klikliyoruz. Açılan pencereden “Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğini aktif (mavi) hale getirdiğinizde paylaşımımız yoruma kapalı hale gelecektir. Ancak unutmayın bu işlemi yaptığınızda beğen tuşunu kaldıramıyorsunuz. Sadece yoruma kapatıyorsunuz. Ayrıca sonradan tekrar yoruma açık hale getirebilirsiniz.

İnstagram Fotoğraf/Video Paylaşım Sonrasında Yoruma Kapatma

Paylaşmış olduğunuz video veya fotoğrafı yoruma kapatmak için fotoğrafın veya videonun sağ üst köşesinde bulunan dikey üç çizgi simgesine klikleyin ve açılan pencerede “Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğini seçin. Bu kısımda artık yorum yapmaya kapanacaktır. Önceden yapılan yorumlar kalmaya devam edecektir. Yoruma kapattığınız herhangi bir paylaşımı buradan aynı şekilde tekrar yoruma açabilirsiniz. 

İnstagram İstenmeyen Kişileri Yorum Yapmasını Engelleme

Rahatsız olduğunuz veya istemediğiniz bir kişinin yorum yapmasını engelleyebilirsiniz. Ancak burada kişi yorum yapar, sadece yorumları başkaları tarafından görülmez. Yorum engelini kaldırdığınızda yorumları başkaları tarafından görülmeye başlayacaktır. Kişi yorum engelinde olduğunu anlaması için başka bir hesaptan sizi takip etmesi ve yorumlara bakması gerekmektedir. Eğer kişi yorum yaptığı hesaptan yorumlarını göremezse yorum engelinde olduğunu anlayabilecektir.

Bir kişinin yorumunu engellemek (yorumlarının başkaları tarafından görünmemesi) için uygulamanın sağ üst köşesinden yatay üç çizgiyi klikledikten sonra ayarlar buradan yorum kontrollerini seçin.

Açılan pencerede bulunan “Şu Kişinin Yorumlarını Engelle” kısmından dilediğiniz kişiyi seçerek yorumlarını görünmez hale getirebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı