Bilgi

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda kısaca “Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?” sorusuna kısaca cevap vermeye çalıştık. Ayrıca aşağıdaki videoda hem instgram kullanıcı adı hem de instagram adı hakkında detaylı bilgiler verdik.

Instagram kullanıcı adı ile instagram adı farklı şeyler. Instagram kullanıcı adı instgram uygulamasını açtığınızda profil resminizin üstündeki isim oluyor. Instagram adı ise instgram uygulamasını açtığınızda profil resminizin altındaki isim oluyor. Instagram kullanıcı adı başkası tarafından alınan bir isim olmadığı müddetçe dilediğiniz zaman alabilir ve dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ancak  Instagram adını 14 günde sadece iki kez değiştirebilirsiniz ve kullanıcı adından farklı olarak -yasaklı olmadığı müddetçe- dilediğiniz bir isimde alabilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

1- Telefondan instagram uygulamasını açın ve profil sekmesine gelin.

2- Profili Düzenle butonuna klikleyin. (Android ve iOS‘ta da aynı şekilde Profili Düzenle butonuna klikleyin.)

3- Kullanıcı adı yazan yere kullanmak istediğiniz kullanıcı adını yazın sağ üstteki onay seçeneğini seçin.

4- Instagram adınızı değiştirmek istiyorsanız kullanmak istediğiniz instagram adını yazın sağ üstteki onay seçeneğini seçin.

Instagram kullanıcı adınızı veya instagram adınızı değiştirmek profilinizde ki fotoğraf, video veya hikayelerinizde bir değişime uğratmaz. Sadece kullanıcı adınız değişmiş olacaktır. Ayrıca kullanılmayan bir kullanıcı adı seçmeniz gerekmektedir. Dilediğiniz kadar kullanıcı adınıda değiştirebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı