Bilgi

WhatsApp Grup Daveti Engelleme Nasıl Yapılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde “WhatsApp Grup Daveti Engelleme Nasıl Yapılır?” veya başka bir ifade ile “WhatsApp Grup Engelleme” konusunda kısaca bilgi vereceğim. Bu işlem sonucunda tanımadığınız insanların izniniz olmadan sizi doğrudan bir gruba eklemelerini engellemiş olacaksınız. Hazırsanız başlayalım.

WhatsApp uygulamasını açalım ve sağ üstteki üç nokta simgesine klikleyelim. Ardından sırasıyla Ayarlar | Hesap | Gizlilik | Gruplar sekmesine gidelim.

Gelen Gruplar penceresinde “Beni kimler gruba ekleyebilir?” sorusu için üç seçenek bulunuyor.

Hali hazırda “varsayılan” olarak “Herkes” seçilidir. Bu herhangi birisi rehberinize ekli olmasa bile sizi dilediği zaman, dilediği anda oluşturduğu bir gruba ekleyebilir anlamına geliyor.

Eğer “Kişilerim” seçeneğini seçip “BİTTİ” derseniz, sadece rehberinizde bulunan kişiler sizi bir gruba otomatik olarak ekleyebilecektir. Bu seçenekte telefon rehberinizde bulunmayan kişiler sizi oluşturdukları bir gruba dahil edemezler. Rehberinizde olmayan kişiler sadece “oluşturdukları gruba dahil olmanız için alttaki gibi özel olarak bir davetiye mesajı” gönderebilirler. Eğer gruba dahil olmayı düşünüyorsanız kendisinden gelen özel davetiyeyi kabul ederek “gruba katıl” demeniz yeterlidir.

Eğer “Şunlar Hariç Kişilerim” seçeneğini seçerseniz, telefon rehberinizde bulunan kişilerden sizi bir gruba eklemesini istemediklerinizi tek tek seçip sağ alttaki onay seçeneğini klikleyebilirsiniz.  Farklı bir şekilde aşağıdaki gibi sağ üstteki ikona klikleyip alttaki onay seçeneğini seçerseniz tüm rehberi seçmiş olacaksınız ve böylece hiç kimse sizi otomatik olarak bir gruba ekleyemeyecektir. Ancak kişiler sadece “oluşturdukları gruba dahil olmanız için üstteki gibi özel olarak bir davetiye mesajı” gönderebilirler. Eğer gruba dahil olmayı düşünüyorsanız kendisinden gelen özel davetiyeyi ederek “gruba katıl” demeniz yeterlidir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı