Bilgi

Instagram Yorum Kapatma Nasıl Yapılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere basit bir şekilde “Instagram’da yorum kapatma nasıl yapılır?” bunu anlatacağız. Instagram’da yorum kapatma aslında iki şekilde yapılıyor. Bunlardan ilki doğrudan paylaştığınız fotoğrafın/resmin yorumunu kapatma diğer ise herhangi bir fotoğraf/resme yapılan uygunsuz/istenmeyen kelime filtresi yöntemi ile yorumu gizleme. Şimdi sırasıyla bu iki işlemin nasıl yapıldığını görelim.

Instagramda Herhangi Bir Fotoğraf/Resmin Yorumunu Kapatma

Bir fotoğraf/resim paylaşımı yapılacağı zaman eğer o fotoğraf/resme yorum yapılması istenmiyorsa paylaşım sırasında (fotoğraf/resim seçildikten sonra) altta çıkan “Gelişmiş Ayarlar” kısmını seçiyoruz. Ardından açılan pencerede “Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Böylece kullanıcılar sadece beğenebiliyor ancak yorum yapamıyor. 

Paylaşılmış Bir Fotoğraf/Resmin Yorumunu Kapatma

Önceden paylaştığınız veya anlık olarak paylaştığınız bir paylaşımı yoruma kapatabilirsiniz. Bunun için yoruma kapatmak istediğiniz fotoğrafı seçin ardından sağ üstte, Android telefonlar için  simgesine veya iPhone için  simgesine dokunun. Açılan pencerede “Yoruma Kapat” seçeneğini seçin. İşlemimiz bu kadar.

Instagramda İstenmeyen Bir Yorumları Filtreleme/Gizleme

Bu özellikte ise yaptığınız tüm paylaşımlar için geçerli. Bu özelliği aktif hale getirdiğiniz sizin yorumlarda bulunmasını istemediğiniz kelimeleri yazıyorsunuz. Böylece yorum altına yazılan istenmeyen kelimeler gizlenmiş oluyor. Özellikle cinsel içerikli, reklam ve takipçi kasmak için yapılan yorumlardan kurtulmuş oluyorsunuz. Bu işlemi ise kısaca şöyle yapıyoruz. 

1- Instagram ana sayfasında en altta sağda  simgesine dokunun

2- Ardından sağ üstte, Android telefonlar için  simgesine veya iPhone için  simgesine dokunun

3- Ardından açılan pencerede AYARLAR kısmında aşağıda Yorumlar yazan kısmı seçin ve açılan pencerede “Uygunsuz Yorumları Gizle” yazan yeri aktif hale getirin. Aşağıda ise uygunsuz olarak belirdeğiniz “Özel Anahtar Sözcüklerin” arasına virgül koyduktan sonra sağ üstten KAYDET (ONAY) tuşuna basın. İşlemimiz bukadar.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı