Bilgi

İnternet Sitesi Sahibinin Telefon-Adres Bilgilerine Ulaşma


Çoğu zaman bir internet sitesi -sahibinin, yetkili firmasının- telefon, adres gibi iletişim bilgilerine veya hizmet sağlayan hosting firmasını öğrenmek isteriz. Aslında bu tipte bilgi sağlayan bir çok platform bulunuyor. Bunlardan en çok bilineni kuşkusuz Whois. Ancak whois.com.tr bize çoğu zaman tüm bilgileri sunamıyor.

Son zamanlarda keşfettiğim güzel bir site var, DomainBigData. Bu platform bir web sitesine ait tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde sunuyor. https://domainbigdata.com adresinden ulaşacağınız bu platformda bir web sitesi için aradığınız tüm bilgiler mevcut. Yaklaşık 530 Milyon internet sitesine ait bilgileri barındıran bu devasa platform her gün dahada büyümeye devam ediyor.

DomainBigData kendileri için; “Açık Kaynak Zekası (OSINT) aracılığıyla verileri indeksleyerek, internet üzerinden siber parmak izi verilerini bulmak için en iyi araçlardan birini sağlıyoruz. Whois ve ayrıştırılmış Whois kayıtlarına ek olarak, ip ve alan adları ile eksiksiz bir araştırma aracı sunuyoruz. Araştırmacılara çevrimiçi soruşturmalar yürütmede yardımcı oluyoruz.” şeklinde açıklama yapıyor.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı