Bilgi

İnternetten Nasıl Para Kazanılır 2016


İnternet üzerinden para kazanmanın emin olun bir çok yolu var. Bu işten olabildiğince ve ciddi miktarlarda para kazanabilirsiniz. Ama bu iş sanıldığı kadar kolay olmadığını hatırlatmak isterim. Yani üç kuruşa beş köfte hiçbir yerde yok.

Ekmek aslanın ağzında! Hangi iş olursa olsun elbette birikim, deneyim ve bilgi sayesinde para kazanabilirsiniz. Normal şartlar altında iki şekilde para kazanma mümkün!

Birincisi bir şirketiniz, bakkalınız, dükkanınızı vardır. Daha fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız elbette ki interneti kullanarak markalaşmaya ve satış gerçekleştirmeye yönelik davranabilirsiniz. Bu bir ticari işlemdir. Bunun için tabiki yasal prosedürleri yerine getirmek zorundasınız. Aksi halde başınız fena halde derde girebilir. Örneğin elektronik bir ürün satacaksanız buna ait vergi işlemlerini yerine getirmeniz gerekiyor.

İkincisi ise yazarlık veya blogger dediğimiz olayla para kazanmak. Kısaca bilginizi bir web sitesinde yayınlamaya başlayarak para kazanmanız mümkün. Tıpkı yaptığım gibi :))

Tabi bunun için yukarıda bahsettiğim bilgi ve birikime sahip olmalısınız. Bunun için bir web sitesi açarak başlayabilir veya ücret veren bloggerlara makale/yazı vererek başlayabilirsiniz. Tabiki yazacagınız içeriklerin kopyala yapıştır olmaması ve insanları ilgisini çeken konular olması olabildiğince önemli.

Ve sabır!

Hemen para kazanmayabilrisiniz ancak ilerleyen süreçte ciddi rakamlar kazanmanız mümkün. Buda tabi yazdığınız içeriklerin okunması ve ilgi çekmesiyle orantılı. Ama bunu yaparken daldan dala atlamak yerine belirli bir alanda yazmanız size kazanç sağlayacaktır.

Web sitesi açarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle hazır bir web sitesi alarak ve temel altyapısını öğrenerek başlamanız lazım. Aksi halde bu işler olabildiğince can sıkıcı. Web sitesinin yönemi, konfigrasyonu, teması ve hosting firması ile olan ilişkileriniz bunu daha iyi bir yere getirecektir.

Selametle.

 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı