Bilgi

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Ses Sorunu Çözümü


Son zamanlar özellikle iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ses sorunu konusunda epey şikayet gelmekte. Sorun ise genellikle güncellemeden veya kullanımdan kaynaklanan bir nedenden meydana geliyor. Ses ya cızırtılı veya derinden geliyor. Bazı kullanıcılar ise genellikle sesin derinde ve anlaşılmaz bir şekilde geldiğini ifade ediyor. Ve yine bazı kullanıcılar sesin çok az geldiğini belirtiyor.

iphone 6 ses

Sorunun çözümü ise ilk olarak yapacağınız işlem bir kürdan vasıtası ile iPhone’nin ses giriş yerini (okla gösterdiğim yer) zarar vermeyecek şekilde temizlemek. Bu yapılacak ilk işlemderden bir tanesi. Bunu yaptıktan sonra sorun çözülmedi ise aşağıdaki adımları izleyin.

  • Telefonunuzu yeniden başlatın ve sesini kontrol edin.
  • Telefonunuz için bir koruyucu kap veya jelatin kullanıyorsanız bunu kaldırın. Bazen ses gönderim noktasının üzerine denk geldiğinden veya tıkandığından sesler daha az iletiliyor.

iphone 6 ses sorunu

  • Ayarlar >>> Genel >>> Erişebilirlik kısmına gelerek burada yer alan “Telefon Gürültüsünü Gider” seçeneğini aktif halden pasif hale getirin. Bunu yaptıktan sonra seste artma meydana geldiğini göreceksiniz.
  • Yapılacak diğer işlem ise Ayarlar >>> Genel >>> Erişilebilirlik >>> İşitme Cihazları >>> İşitme cihazı modunu aktif hale getirin. Bunu yaptıktan sonra sorununuz çözülmüş olacak.
  • Tanımadığınız uygulamaları veya widgetleri kaldırın.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı