Bilgi

iPhone Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “iPhone Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?” sorusuna cevap verdik. iPhone telefonlarda başka bir numaraya yönlendirme yapmak için “Ayarlardan” küçük bir işlem yapmanız yeterli. Ayrıca bu işlemin ücretsiz olduğunu belirtelim. Hazırsanız arama yönlendirme işleminin nasıl yapıldığını anlatalım.

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve diğer operatörlerde arama yönlendirme işlemleri ücretsizdir. Bu işlem için faturanıza veya hattınıza ek bir ücret vs. yansıtılmaz. Ayrıca sizi arayan kişilere yönlendirildiklerine dair bir bilgi de verilmemektedir.

1- İlk olarak Ayarlar – Telefon sekmesine gidiyoruz.

2- Karşımıza gelen pencereden “Arama Yönlendirme” kısmına dokunuyoruz. Böylece “Arama Yönlendirme” ekranı gelmiş oluyor. Burada ilk olarak “Arama Yönlendirme” bilgisi karşısındaki butona tıklıyoruz ve buton yeşil renge dönüyor. Ardından yönlendirmek istediğimiz numarayı “Yönlendir” kısmına dokunarak yazıyoruz. Son olarak “Geri” butonuna dokunuyoruz.

3-İşlemlerimiz tamamlandı. Bundan sonra bize gelen aramalar yönlendirmek için verdiğimiz numaraya yapılmış olacak.

Not: iPhone’da GSM ağı üzerinden bir hücresel servis kullanıyorsanız arama yönlendirmeyi hızlı bir şekilde ayarlardan ayarlayabilirsiniz. Bir CDMA ağı üzerinden hücresel servis kullanıyorsanız bu özellikleri etkinleştirme ve kullanımı hakkında bilgi almak için operatörünüze danışmanız gerekiyor. Arama yönlendirme açıkken durum çubuğunda Arama Yönlendirme simgesi (telefon + yön işareti) görünür. iPhone’u aramaları yönlendirmeye ayarlarken hücresel ağın kapsama alanında olmanız gerekir; yoksa size gelen aramalar yönlendirilmez.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı