Bilgi

iPhone Arama Bekletme Açma Kapatma


Herkese Merhaba. Bu yazımızda iPhone telefonlarda “Arama Bekletme Açma-Kapatma” konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. iPhone’da telefon meşgulken yani birisi ile konuşurken arayan başka birisini görebilirsiniz. Bunun için “Arama Bekletme” özelliğini açmanız gerekiyor.

iPhone telefonlarda “Arama Bekletme” fonksiyonu kapalı ise siz birisi ile görüştüğünüz esnada başka birisi ararsa telefonu meşgule düşecektir. Ancak “Arama Bekletme” fonksiyonu açık ise görüşme esnasında küçük bir uyarı sesi ile başkasının aradığını anlayabileceksiniz ve bu esnada ekranda kimin aradığını görebilirsiniz. Bu durumda isterseniz görüşmeye devam edebilir veya arayan çağrıya cevap vererek görüştüğünüz kişiyi beklemeye alabilirsiniz.

iPhone’da Arama Bekletme Özelliğini Nasıl Açabilirim? (1. Yöntem)

İki farklı yöntemle iPhone’da arama bekletme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Birinci yöntemimizde telefonunun tuş takımından *43# tuşlayıp aramaya bastığınızda çağrı bekletme özelliğini açabilirsiniz. Çağrı bekletme özelliğini tekrar kapatmak için de tuş takımından #43# tuşlayıp aramaya basmanız yeterli olacaktır.

iPhone Arama Bekletme Açma

iPhone Arama Bekletme Kapatma

iPhone’da Arama Bekletme Özelliğini Nasıl Açabilirim? (2. Yöntem)

İkinci yöntemimizde telefonununAyarlar” kısmında çağrı bekletme özelliğini açabilirsiniz. Çağrı bekletme özelliğini tekrar kapatmak için de aynı yolu tekrar izlemeniz yeterli olacaktır.

Öncelikle sırasıyla “Ayarlar” ardından “Telefon” sekmesine gidiyoruz.

– Telefon sekmesine geldiğimizde “Arama Bekletme” kısmına tıklıyoruz. Gelen pencerede “Arama Bekletme” yazan yerin karşısında aşağıdaki gibi butonu “Yeşil” konumuna getirdiğimizde “Arama Bekletme” özelliği açık duruma gelmiş oluyor.

Benim anlatacaklarım bu kadar. Başka bir yazıda görüşmek üzere, selametle.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı