Bilgi

iPhone Değişim Cihazı Nasıl Anlaşılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “iPhone Değişim Cihazı Nasıl Anlaşılır? iPhone Telefonum Değişim Ürünü mü?” gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. iPhone cihazınızın değişim cihazı olup olmadığını anlamak oldukça kolaydır.

En hızlı ve pratik yöntemlerden biri şarj yuvasının her iki yanında yer alan vidaları kontrol etmektir. Bunları ışığa tuttuğunuzda üzerlerinde çizikler görüyorsanız cihazın daha önce tamir edildiği anlamına gelir.

– İkinci yöntem olarak şarj yuvasını ve kulaklık girişine bakın. Buralarda kir ya da toz var mı kontrol edin. Bu da işe yaramazsa cihazın seri numarasını Apple’ın resmî web sitesine yazarak cihaz hakkında bilgiler alın.

– Üçüncü ve kolay bir yöntem ise kutuyu kontrol etmektir. Değişim ürünü olan iPhone’ların kutuları yalnızca beyazdır. Üzerlerinde kapasite bilgisi, iPhone resmi ya da yasal bilgiler gibi detaylar bulunmaz.

Eğer şanslıysanız ve bir seri numarası görüyorsanız bu numaranın başında “5” rakamının bulunup bulunmadığına bakın. Eğer “5” ile başlıyorsa iPhone değişim ürünü demektir.

Bir başka yöntem olarak model numarasını kontrol etmek örnek verilebilir. iPhone model numarası “M” ile başlıyorsa sıfır, “F” ile başlıyorsa tamir edilmiş ve “N” ile başlıyorsa değişim cihazı demektir.

Not: Bir diğer yöntem ise mobil veri kullanımına bakmaktır. Cihaz sıfırlansa bile mobil veri kullanımı sıfırlanmaz. Örneğin, 100 saatlik bir veri kullanımından bahsediliyorsa o halde iPhone sıfır değil ve değişim ürünü demektir.

iPhone Model Numarası Öğrenme

iPhone cihazımızın model numarasını öğrenmek için cihazımızdan ayarlar kısmına giriyoruz. Daha sonra açılan ekranın alt tarafından genel ayarlara girip hakkında kısmına giriş yapıyoruz. Bu ekranda telefona ait tüm mekanik özellikler karşımıza çıkıyor. Model adı, ios sürümü gibi birçok bilgiyi bu ekrandan edinebiliriz. Buradan zaten gözümüze ilk çarpan bilgiler model adı ve model bilgileri kısmı oluyor bu sayede telefonumuzun hakkında tüm bilgilere erişebiliriz.

M ile Başlayan iPhone Model Numarası: Model numarası M ile başlıyorsa hiç kuşku duymanıza gerek kalmıyor. Gayet doğal yollardan üretilmiş ve satışa sunulmuş anlamına geliyor. Herhangi bir şekilde işlem ya da yenileme evresi geçirmemiştir.

F ile Başlayan iPhone Model Numarası: Eğer iPhone cihazımızda model numarası F harfi ile başlıyorsa burada işler biraz değişiyor. F harfi ile başlayan cihazımız yenilenmiş cihaz anlamına geliyor.

N ile Başlayan iPhone Model Numarası: Eğer cihazımız N harfi ile başlıyorsa yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere cihaz garanti kapsamında birebir aynısı ile değişmiş anlamına geliyor. Yani yedek telefon sayılır. Bu durum Apple tarafından yapılan birebir değişim işlemidir. Çoğu kullanıcı bu değişim özelliğini kullanmaktadır. Belki de sizlerin elindeki iPhone cihazda yenilenmiş olabilir.

P ile Başlayan iPhone Model Numarası: Eğer cihazımızın model numarası P ile başlıyorsa kişiye özel tasarlanmış anlamına geliyor. Bu model numarası ile çok sık karşılaşmıyoruz ve muhtemelen elinizdeki cihazları P harfi ile başlamıyordur. Model numarası P ile başlayan iPhone cihazlara örnek vermek gerekirse; altın kaplama olabilir, kapağında takım logosu olabilir, araba resmi olabilir veya çok daha farklı tasarım olabilir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı