Bilgi

iPhone Fotoğraf ve Video Kopyalama Sorunu | Kesin Çözüm


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere basit bir şekilde “iPhone Fotoğraf ve Video Kopyalama Sorunu” konusunda çözüm yolu göstermeye çalışacağız. iPhone kullanıcıları bilgisayara veya farklı bir platforma fotoğraflarını veya videolarını aktarmaya çalıştıklarında “sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor” veya “aygıt yanıt vermeyi durdurdu” gibi birbirinden farklı alanlar hızlı bir şekilde aşağıda anlattığım “Ayarlar” sekmesindeki özellikleri düzenleyerek fotoğraflarını veya videolarını kopyalamaya başlayabilirler. Hazırsanız işlemin nasıl yapıldığına geçebiliriz.

1- İlk önce iPhone telefonumuzu fotoğraf, video aktarımını yapacağımız bilgisayara -orijinal- “USB Kablosu” ile bağlıyoruz.  Ekranda gelen “Bu Bilgisayara Güvenilsin mi?” sorusuna “Güven” diyoruz.

2- Ardından menülere gelerek buradan “Ayarlar” seçeneğine dokunuyoruz.

3- Gelen “Ayarlar” penceresinden sayfanın en alt kısmına giderek “Fotoğraflar” seçeneğine dokunuyoruz.

4- Son olarak “Mac’e veya PC’ye Aktarma” seçeneklerinin altında bulunan “Özgünleri Tut” seçeneğine dokuyoruz.

5- Şimdi USB Kablomuzu bilgisayardan çekip yaklaşık 30-40 saniye bekledikten sonra tekrar bilgisayarımıza bağlıyoruz ve ekranda gelen “Bu Bilgisayara Güvenilsin mi?” sorusuna “Güven” diyoruz.

6- Masaüstündeki bilgisayarım kısmından Apple iPhone kısmını klikliyoruz –yaklaşık 20 saniye– bekliyoruz ve Internal Storage ve buradan DCIM klasörüne gidiyoruz. Telefonumuzda bulunan fotoğraflar, resimler, videolar burada yer almaktadır.

Burada 100CLOUD adında ki klasörde iColud’da depolanan düşük çözünürlükteki fotoğraf ve videoları simgeler. Bu klasörü bilgisayarınıza kopyalamanıza gerek yok! Diğer klasörler ise (150APPLE, 170APPLE vs. gibi) orijinal çözünürlükte çekmiş olduğunuz videoların, fotoğrafların olduğu klasörledir. Bu klasörleri tek tek veya ikili gruplar halinde kopyalayarak bilgisayarınıza yedekleme veya taşıma işlemi yapabilirsiniz.

Burada bilgisayarınıza fotoğrafları, videoları kopyalarken en fazla iki klasör halinde kopyalama yapın, bu işlemin daha hızlı olmasını sağlayacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı