Bilgi

iPhone Gizliye Kapatma – Gizli Numara Engelleme


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere “iPhone’da Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?” sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Bildiğiniz üzere iPhone tıpkı birçok telefon modelinde olduğu gibi gizli numara engelleme özelliği bulunmaktadır. iPhone kullanıcıları herhangi bir kişi aradığı zaman eğer telefon numaraları gizli ise engelleme yapabiliyorsunuz. Bu nedenle iPhone telefonlarda gizli numaralardan gelen aramaları engellemek istiyorsanız aşağıda gösterdiğimiz adımları uygulamanız yeterli.

Bazen durumlarda gizli numaralardan gelen çağrıları isteyemeyiz. Bu gibi durumlarda gizli (yani özel) numaradan biri bizi aradığında ya telefonu meşgule düşecektir veya “aradığınız kişi gizli numaralardan gelen aramaları kabul etmemektedir” anonsu duyacaktır.

iOS işletim sistemine sahip olan iPhone kullanıcılarına “gizli numaradan gelen aramaları engelleme” sunmaktadır. Şimdi aşağıda gösterdiğimiz adımlar takip ederek iPhone gizli numara engelleme nasıl yapılır sorusuna cevap verelim.

iPhone Gizli Numara Engelleme – 1. Yöntem

– İlk olarak “Ayarlar” kısmına gidelim ve buradan “Telefon” sekmesini seçin.

Burada “Bilinmeyenleri Sessize Al” seçeneğini tıklayalım.

Gelen ekranda “Bilinmeyenleri Sessize Al” seçeneğini aktif hale getirelim.

Artık bundan sonra gizli numaralardan gelen çağrılar engellenmiş olacaktır. Eğer; gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek istiyorsanız yine yukarıdaki adımları takip ederek “Bilinmeyenleri Sessize Al” seçeneğini pasif hale getirelim.

iPhone Gizli Numara Engelleme – 2. Yöntem

Yukarıdaki anlattığımız yöntemin dışında tuş takımı ile *253# tuşlaması ile de gizli numaradan gelen aramaları engelleyebilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgiye aşağıda bulunan “iPhone Gizliye Kapatma –Gizli Numara Engelleme” videomuzdan ulaşabilirsiniz.

Bu yöntem tüm sizi arayan gizli numaralar için geçerli olacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra biri sizi gizli numaradan aradığında “aradığınız kişi gizli numaralardan gelen aramaları kabul etmemektedir” anonsu duyacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı