Bilgi

Telefondan Numara Engelleme Nasıl Yapılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde bir telefon numarasını nasıl engelleyeceğinizi anlatacağım. Bu işlemi akıllı telefonlarda uygulama ile yapabileceğiniz gibi program kullanmadan doğrudan ayarlardan engelleyebilirsiniz. Anlattığım yöntem android bir işletim sistemine sahip olan LG G6 ile yapıldı. Ancak hemen hemen tüm telefonlarda ayarlar birbirine benzerdir.

Ayrıca herhangi bir numaradan gelen çağrıları engelleyebileceğiniz gibi ekstra gelen mesajlarıda engelleyebilirsiniz.

Telefondan Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Burada yapacağımız işlemde hem istediğiniz bir telefon numarasını engelleyeceğiniz gibi gizli numaradan gelen çağrıları da engelleyebilirsiniz.

Telefonun Ayarlar sekmesine gidin buradan Çağrı Ayarlarını seçin. Ardından Aramaları Geri Çevir yada Reddet kısmını seçin. Açılan pencerede Reddetme Listesini klikleyin.

Not: Bu kısımda dilerseniz gizli numaradan gelen çağrıları aktif edebilirsiniz. Böylece özel numaralardan sizi aramayacaklar.

Sağ üstte bulunan artı (+) simgesine klikleyin. Açılan panelde rehberinizden, gelen bir çağrıdan veya yeni bir numara kısmından dilediğiniz numarayı yazıp engelleyin. İşlemimiz bu kadar.

Telefondan Mesaj/SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

Gelen mesajları engellemek için mesaj kutunuza gidin buradan Ayarlar sekmesini açın. Spam Yöneticisi kısmını seçerek İstenmeyen Numaraları klikleyin. Dilerseniz buradan bilinmeyen göndereni engelleden gizli numaradan gelen mesajları engelleyebilirsiniz.

İstenmeyen numaralar kısmından mesaj almak istemediğiniz numarayı 05…. şeklinde yazarak kaydet deyin. İşlemimiz bu kadar.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı