Bilgi

iPhone’da Ekran Videosu Nasıl Çekilir?


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere “iPhone’da Ekran Videosu Nasıl Çekilir?” konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. iPhone telefonun en kullanışlı özelliklerinden biri kuşkusuz ekran kaydetme özelliğinin bulunması. Oldukça pratik bir şekilde kullanabileceğiniz ekran kaydetme özelliği sayesinde hızlı bir şekilde ekranı video formatında kayıt edebilirsiniz. Dilerseniz ekran kayıt etme esnasında mikrofonu açık hale getirerek sesinizle birlikte kayıt edebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca iPhone’da ekran kaydetme işleminden bahsedeceğiz.

IPhone’unuzda hızlı bir şekilde ekran kaydı yapabilir ve sesleri çekebilirsiniz. Bu işlemler için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

İlk önce sırasıyla; Ayarlar  –  Denetim Merkezi kısmına gidin, sonra Ekran Kaydı’nın solundaki + simgesine dokunun. Bu işlem ekran kayıt etme özelliğini “Denetim Merkezine” aktaracaktır.

Şimdi ekran kayıt için ekranı aşağıda kaydırarak Denetim Merkezi’ni açın ve buradan Ekran Kaydı düğmesi simgesine dokunun, sonra üç saniyelik geri sayımı bekleyin. Üç saniye sonra ekran kayıt işlemi başlayacaktır. Sol üstte bulunan saat bilgisinin kırmızı zeminde olması ekranın kayıt edildiği anlamına gelmektedir.

Kaydı durdurmak içinse ekranın üstündeki saat bilgisine dokunun, sonra Durdur seçeneğini seçin. Ekran kaydınız fotoğraflarım kısmına kayıt edilecektir.

Eğer ekran kaydı esnasında mikrofonu kullanacaksanız ekranı aşağıda kaydırarak Denetim Merkezi’ni açın ve buradan Ekran Kaydı düğmesine basılı tutun. Gelen panelden mikrofon simgesine dokunarak mikrofonu açık hale getirin.

Bu aşamadan sonra ekran kaydı simgesine dokunduğunuzda ve ekran kaydı yapıldığında mikrofonunuzda kayıt edecektir.

Önemli Not: Kayıt etiğiniz ekran videolarını izlediğinizde “ses çıkmıyorsa” hemen alttan sesini açmayı unutmayın. iPhone‘larda bir videoyu açtığınızda sessiz modda çalışır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı