Bilgi

iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere “iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme” konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. iPhone telefonun en kullanışlı özelliklerinden biri rehberinize kayıtlı kişiler için arayanın ismini söyleme özelliğini açarsanız ve kişilerinizden biri sizi ararsa sesli olarak kimin aradığı söylenecektir. Bu yazımızda kısaca iPhone’da arayanın ismini söyleme işleminden bahsedeceğiz.

Öncelikle iOS 10 güncellemesiyle birlikte iPhone cihazlara “Aramaları Duyur” özelliği geldi. Aramaları Duyur özelliği sayesinde biri sizi aradığı zaman telefonunuz sizi arayan kişinin ismini söyliyor ve telefonunuz çalmaya başlıyor.

iPhone’da arayan kişinin ismini küçük bir ayar sonrası söyletebilirsiniz. Yani biri sizi aradığı zaman o kişi rehberinizde -yani kişi listenizde- kayıtlı ise kişinin adı söylenir ve ardından telefonunuz çalmaya başlayacaktır. Eğer iOS 10 ve üstü bir versiyon kullanıyorsanız bu işlemleri basit bir ayarla gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone cihazlarda arayan kişinin ismini söyleme özelliğini aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

İlk olarak Ayarlar bölümünü açın. Ardından Telefon seçeneğine dokunun. Aramaları Duyur seçeneğini tıklayın ve açılan menüden “Her Zaman” seçeneğini seçili hale getirin.

Bu aşamadan sonra telefonunuz çaldığında arayan kişinin adı söylenecektir. Aramaları Duyur kısmında yer alan Kulaklık ve Araba seçeneklerini seçerseniz telefonunuz kulaklık takılıyken ve/veya araba kullanırken bu özellik çalışacak diğer durumlarda ise çalışmayacaktır.

Önemli Not: Eğer sizi arayan kişi rehberinizde yok ise; “Bilinmeyen Numara” arıyor şeklinde söyleyecektir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı