Bilgi

iPhone’da Engellenen Numaraları Görme


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere “iPhone’da Engellenen Numaraları Görme” konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Öncelikle iPhone’da kişi listenizde yani rehberinizde seçtiğiniz herhangi bir kişiyi doğrudan engelleyebileceğiniz gibi ayarlar kısmına gelerek daha hızlı bir şekilde birden fazla kişiyi engellemeniz mümkün.

iPhone’da Engellenen Numaraları Görme

Engellediğiniz bu numaraları görmek içinse yapmanız gereken yine “Ayarlar” kısmına giderek kontrol etmek. Burada dilediğiniz kişinin engelini kontrol edebilir, engel kaldırabilir veya yeni kişileri engelleyebilirsiniz. Hazırsanız işlemin nasıl yapıldığını kısaca gösterelim.

İlk olarak iphone cihazınızda engellenen numaraları görmek için sırasıyla Ayarlar – Telefon sekmesine gidiyoruz. Burada “engellenen kişiler” başlığı altında -varsa- daha önce engellemiş olduğunuz tüm kişiler listelenmiş olacaktır. Bu sayfada eğer sadece numara varsa bu engellediğiniz kişinin rehberinizde olmadığını gösterecektir. Eğer bir isim ile kayıt varsa bu engellediğiniz kişinin rehberinizde olduğu anlamına gelecektir.

iPhone’da Engellenen Numaraları Kaldırma

Bu kısımda ise iPhone telefonda engellediğiniz numaraları nasıl kaldıracağınızı kısaca anlatacağız.

Bu sayfada dilerseniz sağ üstte bulunan düzenle kısmını seçtikten sonra engellediğiniz kişilerin solundaki eksi simgesine tıklayıp gelen “engeli kaldır” butonuna tıklayarak engeli kaldırabilirsiniz.

iPhone’da Numara Engelleme

Yine farklı bir şekilde yeni kişileri engellemek istiyorsanız “Yeni Ekle” kısmını seçerek telefon rehberinizde dilediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz.

Unutmayın bir kişiyi engellemek ve engelini kaldırmak için alternatif bir yöntem olarak rehberinizden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone’da Rehberden Numara Engelleme ve Engel Kaldırma

Engellemek istediğiniz kişiyi tıkladıktan sonra sayfanın en altına inerek “Bu arayanı engelle” diyerek engelleyebilirsiniz. Tam tersine rehberde engellemiş olduğunuz kişiyi tıkladıktan sonra sayfanın en altına inerek “Engeli Kaldır” diyerek arama engelini kaldırabilirsiniz.

Benim anlatacaklarım bu kadar. Umarım faydalı olmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı