Bilgi

İstediğiniz Uygulama Penceresi En Üstte Kalsın


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere basit bir şekilde “İstediğiniz Uygulama Penceresi En Üstte Kalsın” konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Bir Excel, Word çalışma penceresinde “Hesap Makinası” ile işlem yaparken, hesap makinası penceresinin en üste kalmasını isteyebilirsiniz. Farklı bir şekilde bir internet sayfalarında gezinirken film oynatma penceresinin en üstte ve sabit bir şekilde kalmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda karşımıza küçük bir paket program çıkıyor. Turbotop adlı program sayesinde istediğiniz pencereyi veya sayfayı; ekranın, uygulamaların en üstünde, tutabiliyorsunuz.  Öncelikle hemen altta verdiğim linkten paket programı bilgisayarınıza indirin.

Programı indirdikten sonra ttsetup.exe uygulaması çalıştırıp kuralım. Gelen “Select Destination Location” penceresinde “Next” diyelim.

Devamında “Select Additional Tasks” penceresinde “Next” diyelim.

Bir sonraki “Ready to Install” penceresinde “Install” diyelim.

Son olarak “Completing the TurboTop Setup Wizard” penceresinde “Finish” diyerek kurulumu tamamlayalım.

Kurulum bittikten sonra ekranın sağ al köşesinde TurboTop kısayol simgesi gelecektir.

Devamında ekranda en üstte tutmak istediğimiz uygulama penceresini açıyoruz. TurboTop kısayol simgesi kısmına gelip ekranda en üstte durmasını istediğimiz uygulamayı, pencereyi kliklediğimizde bundan sonra daima pencere en üstte kalacaktır.

Eğer eski haline döndürmek istiyorsak TurboTop kısayol simgesi kısmına tekrar gelip ekranda sabit tuttuğumuz uygulamayı klikliyoruz. Böylece eski haline gelmiş oluyor. Konuyu daha detaylı bir şekilde öğrenmek için alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Ediz Sözüer

    16 Kasım 2022 at 23:12

    Hocam bu program her zaman işe yaramıyor. Bir oyun var sürekli masaüstüne dönüyor ve bu program onu engelleyemiyor.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı