Bilgi

Web Kamerası Açıldığında Bildirim Almak!


Merhaba Arkadaşlar. Bu videomuzda web kameranız herhangi bir şekilde açıldığında nasıl uyarı veya bildirim alacağınızı göstereceğim. Biliyorsunuz Facebook kurucusu Mark Zuckerberg bir fotoğrafında laptop kamerasında bant olduğunu görüyoruz. Tabi aklınıza kim benim laptop veya masaüstü bilgisayar kameramı ne yapsın diye bir soru gelebilir. Özellikle korsan yazılımlar ve bazı virüsler isteğiniz dışında kameranıza erişip açabilirler. Bu durumda istenmeyen bir çok durumla karşılaşmanız mümkün. Bu gibi durumların önüne geçmek için kameranız açıldığında veya aktif olduğunda ekranda bir uyarı görmek isteyebilirsiniz.

Bunun için küçük bir ayarımız bulunuyor.

Klavyeden Windows tuşu ile R tuşuna basıyoruz.

Gelen “Çalıştır” paneline regedit yazdıktan sonra “Tamam” diyoruz.

Karşımıza gelen “Kayıt Defteri Düzenleyicisi” penceresine aşağıdaki paragrafı yapıştırıp “ENTER” yapıyoruz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\OEM\Device\Capture

Sağ taraftan NoPhysicalCameraLED kısmına klikliyoruz ve “Değer Verisini” 1 olarak değiştirip Tamam diyoruz ve tüm pencereleri kapatıyoruz. İşlemimiz tamamlandı. Bundan sonra kameramız herhangi bir şekilde açıldığında ekranda uyarı yazısı görünecektir.

Uyarı: Eğer sizde NoPhysicalCameraLED  değeri yoksa bu alanda sağ tıklıyoruz ve Yeni > DWORD (32 bit) Değerini seçtikten sonra gelen Yeni Değer #1 değerini NoPhysicalCameraLED  olarak değiştirip “Değer Verisini” 1 olarak değiştirip Tamam diyoruz ve tüm pencereleri kapatıyoruz. İşlemimiz tamamlandı. Bundan sonra kameramız herhangi bir şekilde açıldığında ekranda uyarı yazısı görünecektir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı