Bilgi

Japon Bilim Adamları Atom Parçacığının İçinde Ayet-El Kürsinin Numerik Karşılığını Buldu. (Yalan Haber)


İnternet inanılmaz bir alan! Küçücük bir pencereden dünyaya haykırabiliyorsunuz. Herkese, her konuya erişim sağlayabiliyorsunuz. Hatta dünyanın öbür ucunda evine ekmek götüren karıncanın yaşam hikayesini üç boyutlu ve canlı bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Sosyal medyanın timeline’ında geçen videolar, fotoğraflar kitleleri akıl almayacak bir derecede harekete geçirebiliyor. Sormadan sorgulamadan hemde!

Bir haberin doğru mu yoksa yanlış mı –gerçek mi sahte mi- olduğunu öğrenmeniz içinse saniyeler yeterli olabiliyor. Hemde üç kuruş vermeden parmaklarınızın ucunu kullanarak bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ancak gelin görün ki sevgili dostlar “aklımızı peynir ekmekle mi yedik bilmiyorum” ama bu sosyal medyada yalan/yanlış haberin peşinden insanlar adeta birbiri ile yarışırcasına paylaşım yapıyorlar. Eğer bir kişi yapılan haber bir şekilde kendi fikri ile uyuşuyorsa “paylaşımı” gerçekleştirmeden duramıyor.

Kim tarafından ne amaçla hazırlandığı belli olmayan bu tip paylaşımlar bilgi kirliliğini engellenemez bir boyuta getiriyor.

Aslında bu tarz paylaşımlar/içerikler için yapılmış bir çok haber platformu var. Ama emin olun kimsenin bunlara ihtiyacı yok bile.

Neyse! Geçen gene facebook’u karıştırken ard arda geçen şu paylaşımı gördüm!

“Japon bilim adamları atom parçacığının içinde ayet-el kürsinin numerik karşılığını buldu. Kodlamanın sırrı bugün çözüldü ve bir basın açıklamasıyla dünyaya ilan edildi. Allah’ın varlığı bilim adamlarınca kabul edildi. Çalışmalarda emeği geçen herkesten allah razı olsun.”

Emin olun metin aynen böyle! Üstündeki fotoğrafta ise bir bilim adamının fotoğrafı! Adamın adı Yoshihisa MATSUMOTO. Adam Tokyo Teknoloji Enstitüsü Enerji Bilimler Bölümünde Doktor/Doçent. (Aşağıda linkini bıraktım) Ancak adamın tuttuğu fotoğraf Photshop ve kendisinin bu açıklama ile uzaktan yakından bir ilgisi yok!

Resmin Orjinali: http://www.siengp.titech.ac.jp/risuu/old/sympo11/panelist.html

Fotoğrafın Orjinali

Hadi bunu boşverelim. Paylaşımı madde madde okuyup elimizi vicdanımıza götürelim!

1- Japon bilim adamları atom parçacığının içinde ayet-el kürsinin numerik karşılığını buldu.

2- Kodlamanın sırrı bugün çözüldü ve bir basın açıklamasıyla dünyaya ilan edildi.

3- Allah’ın varlığı bilim adamlarınca kabul edildi.

4- Çalışmalarda emeği geçen herkesten allah razı olsun.”

Kuran-ı Kerimin kendisi mucize iken gidip başka yerde mucize aramanın hiçbir gereği yok! Kodlamanın sırrı ile ayet-el kürsi arasında neden bağlantı olabileceği konusunda mantıklı bir açıklama yok! Kaldı ki Allah’ın (c.c.) varlığı bilim adamlarınca kabul edildi cümlesinin tutarsızlığı ayrı bir saçmalık.

Yorumu size bırakıyorum.

http://www.es.titech.ac.jp/English/Overview/Members/matsumoto.html

3 Yorum

3 Yorum

 1. kemal

  29 Ocak 2019 at 00:15

  kuranda dunyanin yuvarlak olduğu ve hatta deve yumurtasi seklinde oldugu”basik” yaziyor. amerika’li ateist profesor kazayla kuran okuyunca musluman oluyorda bizim icimizdekileri inandiramiyoruz. bu kadar insan ‘hz.isa’ nin,hz.musa’ nin ve hz. muhammed’ in pesinden gidiyor salak oluyo size gore cahil oluyo bi siz akilli cagdas bireyler oluyosunuz. hadi ordan

 2. Oldu

  18 Temmuz 2020 at 17:21

  Sallamanin bir limiti olması lazım ama yok suç yazanda değil inanıp araştırmayan sığırda diğer haberlere bakayım dedim yarısı yalan yarısı yanlış gerçi alan razı veren razı mal gelip mal gidiyor millet

 3. Çınar

  14 Şubat 2024 at 17:08

  Müslümanların bu çabasını anlamıyorum Allah’ın varlığını kabul ediyorsun kiMüslüman oluyorsun bu çok büyük bir şeref ama hâlâ amansızca deliller bulmaya çalışıyorsun Kur’an’ı Kerimi bir kere açıp baksa yalan haberlere gerek kalmayacak bir çok mucizeyi Allah’ın büyüklüğünü görecek ama yaratılmış sadece topluma göre daha bilgili diye bu insanların Allah’ın varlığını kabullenmesini onur olarak görüyorlar herhalde. Biz neden müslümanız sadece ailemiz öyle öğretti diye mi yoksa gerçekten bir yaratıcının olması gerektiğini idrak edebildik diye mi Rabbim imanımızı kaybetmeden değerini anlamayı ne kadar akıllı olursa olsun herkese nasip olamayak bir nimet olduğunu idrak ettirsin inşallah.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı