Bilgi

Photoshop’a Font Nasıl Yüklenir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde “Photoshop’a Font Nasıl Yüklenir?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Bildiğiniz -veya henüz öğrendiğiniz- üzere Photoshop programında kullandığımız yazılar Windows veri tabanında -yani bilgisayarımızda- bulunan yazı tiplerini kullanılır. Bu yazı tipleri varsayılan olarak gelen fontlardan oluşur. Eğer beğendiğiniz bir yazı fontu varsa bunu burada (tıkla) bulunan web sitesinden bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz. Tabi alternatif bir sürü web sitenin bulunduğunu hatırlatalım.

Bilgisayarınıza indirdiğiniz yazı fontunu Photoshop’ta kullanmak için .rar veya .zip’ten klasöre çıkartıp içindekini; Bilgisayarım > C:\ Sürücüsü > Windows kısmına kadar gelip Fonts klasörü içerisine atıyoruz.

Alternatif bir şekilde indirdiğiniz yazı fontunu Denetim Masası buradan görüntüleme ölçütünü “küçük simgeler” yapıp  “Yazı Tipleri” kısmına atabiliriz. Yukarıda anlattığım yol ile aynı kapıya çıktığını belirteyim. Bir sorunu varsa yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı