Bilgi

Klavye Tavsiyesi | Hangi Klavyeyi Almalıyım?


Klavye seçimi yapılırken özellikle yumuşak ve ses çıkarmayan bir klavye tercihi en ön planda olmalıdır. Dokunulduğunda kayganlık hissi verecek ve rahatsızlık veren bir klavye almamanız sizin için daha önemli.

Türkiye’de klavye denince ilk akla gelen marka Logitech, Microsoft ve A4 Tech. Bunlar dışında Frisby ve Everest markalarınıda ayrıca saymak mümkün. Tabi klavye alırken ilk sorunu kablolu mu kablosuz mu sorusu olacak. Eğer çok youn oynayan biriyseniz kablosuz klavye kesinlikle işinize yaramaz. Özellikle tepki hızı daha düşük olacak ve sürekli pil sorunu ile boğuşacaksınız. Uzun süreli kullanımda kablosuz klavyelerde tekleme ve kilitlenme sorunları çıkıyor.

Normal kullanım içinse kablosuz elbetteki en uygunu.

Kablo klavyede ise hemen hemen herkese tavsiye ettiğim klavye tiplerinden. Pil derdi yok, nadiren takılma ve kilitlenme sorunları var. Klavye alımında çok fazla detaya inmenize gerek yok. Alacağınız bütçeyi belirledikten sonra F Klavye veya Q Klavye seçimini yapmalısınız. Oyuncu, iş veya günlük kullanım için klavyeler birbirinden ayrılır. Eğer ofise alacaksanız o zaman dayanıklı ve standart bir klavye almanız en önemlisi. Oyun içinse tuş kombinasyonları ve ele uyumlu olan bir klavye seçmelisiniz. Klavye seçerken ışıklı klavyeler tercih edebilirsiniz ancak bunlar genelde oyuncular için tasarlanmış janjanlı klavyeler. Performansa ekstra bir katkısı yok. Genellikle bol tuşlu gördüğünüz o ışıklı klavyeler oyuncu klavyeleri. Ancak bunlar tamamen modifiye klavye modelleri. Normal klavyeden hiçbir farkları yok.

En Çok Satılan Klavye Modelleri

klavye

1 Yorum

1 Yorum

  1. Orhan

    17 Şubat 2022 at 15:53

    Dikkat Amerikan Q klavyede ğ-ü-i-ö-ç tuşları yok ayar ve kullanım zorluğu yapar.Türkçe Q klavye tuşları tercih edilmeli.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı