Bilgi

Laptop Kapağı Kapalıyken USB’den Telefonu Şarj Etme


Bu yazımızda –lafı çok uzatmadan- “Laptop Kapağı Kapalıyken USB’den Telefonu Şarj Etme” olayını nasıl yapacağınızı anlatacağım. Bildiğiniz –veya henüz öğrendiğiniz üzere- dizüstü bilgisayarınızın kapağını kapattığınız anda USB’den elektrik bağlantısı kesildiğinden telefonu, tableti veya herhangi bir cihazı bağladığınızda elektrik akımı olmadığından şarj etme olanağınız olmuyor.

Şimdi hemen bu işlemin nasıl yapılacağını anlatalım.

1- İlk olarak masaüstünden Bilgisayarım simgesinin üzerine fare ikonu ile gelip sağ klikleyip Özellikler diyoruz.

2- Açılan pencereden Aygıt Yöneticisini seçiyoruz.

3- Bu aşamada ise “Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicisi” sekmenin altında bulunan USB Kök Hub seçeneklerinden birinin üzerine sağ klikleyip özellikler diyoruz.  Bu sadece bir USB’ye etki edecektir. Diğer USB’ler içinde aşağıda gösterdiğim şekilde yapmanız gerekiyor.

4- Son olarak açılan pencerede “Güç Yönetimi” sekmesinde bulunan “Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın” kliğini kaldırıp tamam diyoruz. İşlemimiz tamamdır. Artık dizüstü bilgisayarınızın kapağı kapalı durumda iken şarj edebilirsiniz.

Sonuç: Bu anlattığım işlemler masaüstü ve dizüstü (laptop) bilgisayarınız için yöntem aynıdır. Ayrıca Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 içinde aynı şekilde yapabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı