Bilgi

WhatsApp Grup Adının Değiştirilmesini Nasıl Engellerim?


Muhtemelen biliyorsunuzdur, WhatsApp grup adını tüm kullanıcılar (admin olsun olmasın) herhangi bir işlem yapmadan değiştirebiliyorlar. Bazen oluşturduğumuz gruptaki bir kullanıcı kazara veya bilerek grup adını değiştirebiliyor. Tabi bu can sıkıcı bir olay. Şimdi sizlere çok uzatmadan “WhatsApp Grup Adının Değiştirilmesini Nasıl Engellerim?” Sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

1- Whatsapp grup ismi değiştirme engelleme yapmak istediğiniz grubunuzun sohbet kısmına gidin ve sağ üstte bulunan üç nokta kısmını klikleyin. Açılan panelde “Grup Bilgisi” seçeneğini seçin ve devamında açılan pencerede “Grup Ayarları” seçeneğini seçin.

2- Bu kısımda ise “Grup Bilgisini Düzenle” kısmını seçerek “Bütün Katılımcılar” yerine “Sadece Yöneticiler” seçeneğini aktif hale getirin ve “Tamam” diyelim. İşlemimiz tamamlanmıştır. Sohbet ekranında “Sadece yöneticilerin grup bilgisini düzenlemesi için bu grubun ayarlarını değiştirdiniz” uyarısı gelecektir.

Not: Bu işlemleri sadece yönetici yapabilir. Bu işlemler yapıldıktan sonra Administrator (Admin) olmayan kullanıcılar “Grup Ayarları” sekmesini görmeyecektir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı