Bilgi

Lenovo Ideapad G5045 İnceleme ve Yorum


Lenovo Ideapad G5045 satın almak istediğinizde modelin diğer varyasyonlarını dikkate alarak alın. Çünkü kendi içerisinde 80E3009BTX, 80E301SCTX, 80E3009ATX, 80E300J9TX gibi  değişik özellikte modeller var. Tabi her modelin birbirine karşı üstünlükleri veya fiyat farklılıkları var.

Metalik/Gri kasaya sahip Lenovo Ideapad G5045’nin 80E301SCTX kod numaralı Laptopu hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Bilişim dünyasında Laptop markaları içerisinde Lenovo en saygın markalardan bir tanesi. Şahsen kendimde bir lenovo kullanıcı olarak şunu söyleyebilirim gerek teknik servis gerekse performans açısında kullanılabilir nitelikteki ender markalardan.

Lenovo Ideapad G5045 80E301SCTX ortalama 1350-1400 TL aralığında bir fiyatı var. Mediamark veya Vatan Bilgisayarda verdiğim fiyatlara yakın satılmakta.

Donanımsal özelliklerine baktığımızda AMD A8 türünde ve hızı 2.00 GHz olan bir işlemciye sahip.  4 GB RAM ve 2 GB Radeon R5 M330 Ekran Kartı var. Ekran Özellikleri ise 15.6″ ve çözünürlüğü 1366×768 px. İştetim sistemi ise Windows 8 yüklü olarak geliyor. Ayrıca 500 GB Harddisk ile geliyor. Dilerseniz Laptopa 8 GB RAM’e kadar takabilirsiniz.

Yoruma Gelince;

Performansı olarak üst düzey bir laptop değil. Orta segmentin altına günlük işlerinizi yapabileceğiniz, sağlam ve dayanıklı bir bilgisayar. İnternete girme, video ve film izleme gibi işlemlerini yapabilirsiniz. Oyun olayına gelince yüksek grafik isteyen oyunları oynamanız biraz zor. Yüksek grafik belleği istemeyen oyunları kurup oynayabilirsiniz.

Fiyat olarak ideal alınabilecek bir durumda. Doların yüksek olmasına bağlı olarak elektronik ürünler gerçektende yüksek fiyata satılıyor. Tabi size tavsiyem alternatif markalarada bakmanız. Bu model kalite olarak kesinlikle alınabilecek bir laptop ancak fiyat olarak biraz yüksek diyebilirim. Zaten dediğim gibi düşük-düzey kullanıcılara hitap eden bir model. Bununla atıyorum LOL, GTA 5, Battle tarzı oyunlar oynamanız oldukça zor.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı