Bilgi

LG G2 Telefonu USB Kablosu ile İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde LG G2 telefonunun internetini USB kablosundan nasıl kullanabileceğimizi anlatacağım. Yapacağımız işlemler oldukça basit. Bu işlemler için telefonunuzun USB kablosunun olması ve telefonunuzun mobil internet bağlantısının olması gerekiyor.

Bunlar hazırsa adım adım telefonunun USB kablosunu kullanarak bilgisayardan nasıl internete gireceğimizi anlatalım.

1- İlk olarak LG G2 telefonunuzun USB kablosunu masaüstü veya laptop bilgisayarınızın herhangi bir USB girişine bağlayın. Böylece bilgisayar ile telefon arasında bağlantıyı kurmuş olduk. Şimdi yapmamız gereken LG G2 telefonumuzun Ayarlar >>> Genel >>> USB bağlantı yöntemini seçin kısmına geliyoruz ve burayı klikliyoruz.

2- USB bağlantı yöntemini seçtikten sonra karşımıza çıkan pencereden İnternet Paylaşımını Oluşturma seçeneğini seçiyoruz. Devamında çıkan USB ile doğrudan bağlantı mobil ağ ücretlerine neden olabilir uyarısına TAMAM diyoruz.

3- İnternet Paylaşımını Oluşturma menüsünün en üstünde sağda bulunan -aşağıdaki gibi- indirme ikonuna klikliyoruz. Eğer burası pasifse o zaman bilgisayar-telefon USB bağlantısını kontrol etmenizde fayda var. İndirme ikonuna klikledikten sonra PC programlarını yükle seçeneği gelecektir. Tamam dediğimiz anda bilgisayarımızın ekranında aşağıda 4. maddede anlattığım uyarı gelecektir.

4- Son olarak bilgisayarımızın ekranına gelen -aşağıdaki gibi- LG_PC_Programs.exe uyarı programını çalıştırıyoruz. Bu program USB kablosundan internet bağlantımızı sağlayacaktır. Aşağıdaki uyarılar çıktıktan yaklaşık 5 dk içinde bilgisayarımızdan internete gireceğiz. 

5- Bilgisayarın internete bağlandığını bilgisayarımızın sağ altında bulunan ikondan anlayabiliriz. İkon üzerinde kırmızı çarpı varsa internet bağlantısı yok demektir. Eğer aşağıdaki gibiyse internet bağlatınsı var demektir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı