Bilgi

LG G5 İnternet Paylaşımı (Wi-Fi Hotspot Kullanımı)


Herkese Merhaba. Bu yazımızda LG G5 Telefonu ile İnternet Paylaşımı (Wi-Fi Hotspot Kullanımı) konusunda bilgi vermeye çalışacağım. Kullanmış olduğumuz LG G5‘in Wi-Fi Hotspot özelliği sayesinden internetimizi çevremizde bulunan telefon, tablet, laptop gibi kablosuz özelliği olan cihazlarla paylaşabiliriz. Yapmamız gereken -basit bir kaç- küçük bir ayardan sonra belirlediğimz şifreyi karşıdaki kişiye vererek internetimizi kullanmasını sağlayacağız.

Şimdi adım adım nasıl yapılacağını anlatalım.

1- İlk olarak LG G5 telefonumuzun; Ayarlar >>> İnternet Paylaşımı >>> Wi-Fi Hotspot kısmına geliyoruz ve burdan Wi-Fi Hotspot tuşuna basarak aktif hale getiriyoruz. Burası önemli aktif hale getirme işleminden sonra wifi adı ve şifre ayarlamaları için bu kez Wi-Fi Hotspot kısmına klikliyoruz.

2- Karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir. Buradan Wi-Fi Hotspot Ayarla kısmını klikliyoruz. Açılan panelde isteğimize göre Wi-Fi Adı ve Şifre belirleyip KAYDET diyoruz. İşlem tamamsa karşıdaki kişiye bu bilgileri verip internetimizi kullanmasını sağlıyoruz.

3- Son olarak hatırlatmam gereken bir kaç şey var. Birincisi kullanmadığınızda Wi-Fi Hotspotu kapatın. Aksi halde bataryanız daha hızlı tükenecektir. İkincisi kullanılan internet ancak belirli mesafeden verebilirsiniz. Çok uzaklaştığınızda internet bağlantısı kesilecektir. İnternet kotanızın durumu hakkında bilgi sahibi değilseniz GSM operatörünüzden kotanız hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ediyorum. Aksi halde kotanızı aştığınızda ekstra ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Wifi adı ve şifreyi bir kez belirlemeniz yeterli. İnterneti paylaşacağınız zaman sadece Wifi Hotspotu açmanız yeterli olacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı