Bilgi

LG Gram 15 İnceleme


LG, dizüstü bilgisayarlar için her zaman bilinen bir marka olmamıştır, ancak 13 ve 14 inç modelleri ile büyük ilerleme kaydetmiştir. LG Gram 15’i dünyanın en hafif 980 gram  (2.16 pounds) 15.6 inçlik laptopu olarak tanıtmıştır ve 14 inçlik dizüstü bilgisayarı ile aynı olan LG’nin oldukça pahalı olduğu söylenebilir.

lg gram 15 (5)

Alışılmadık bir şekilde hafif olan bu notebook yandan bakıldığında da oldukça ince olduğu görülmektedir. Gram 15’i derinlemesine incelendiğimizde 11 inç 1.09 kg MacBook’un (2.38 pounds) bir kopyası gibidir diyebiliriz. LG Gram 15 magnezyum alaşımı gövdeye sahip olduğu için alüminyum kaplı diğer laptop markalarından hafif olduğu düşünülmektedir.

lg gram 15 (4)

LG’nin minimalist modeli olan Gram 15 diğer laptop üreticilerinin aksine tamamen farklıdır. Keskin kenarları yoktur, ekran kapağının sağ üst köşesinde LG logosu bulunmaktadır.

Hafif alaşım ile kaplı olmasına rağmen bu bilgisayarın tabanı hoş ve sağlamdır. Ekran esnek yerleşmemiştir dayanıksız hissi vermektedir.

Gram 15’in tasarımındaki güzelliklerden bahsedecek olursak ilk olarak ince çerçeveye sahiptir, webcam menteşenin birkaç milimetre uzağına taşınmıştır. Bu küçük dokunuşlar Gram 15’in diğer tipik 15 inçlik laptoplardan biraz daha küçük hale getiriyor. LG 1.920 x 1.080 ekran çözünürlüğüyle de göze çarpıyor.

lg gram 15 (3)

Intel Core i5 veya i7 işlemcinin yer aldığı bu cihazda 2 USB 3.0, 1 USB 2.0, USB-C, HDMI ve SD kart girişleri yer alıyor. 8GB RAM, 256 GB veya 512 GB depolama seçeneklerini kullanıcılarına bırakıyor.

Batarya ömrü hakkında henüz detaylı bilgi olmasa da LG 7 saate kadar kullanım ömrünün olduğunu vaat ediyor. Güney Koreli elektronik firmasının fiyat konusunda henüz detaylı bir bilgi vermediği 2016’nın ortalarında bir tarihte açıklanacağı düşünülüyor.

lg gram 15 (2)

İlk Karar: LG Gram 15 şüphesiz dünyanın en hafif laptop markası fakat bazı eksiklikleri ile çok fazla kurban olacağından endişeleniyorum. Bugünün inşa kalitesi standartlarına göre dayanıksız ekranı kabul edilemez ve pil ömrü konusundaki iddiası da rahatlatıcı değil.

lg gram 15 (1)

Tüm bu endişelerin aksine, LG Gram 15’in bazı unsurları ile doğru yolda olduğu söylenebilir. Minimalist bir tasarımıyla diğer dizüstü bilgisayarları ile karşılaştırıldığında ekran çerçevelerinde de güzel bir değişiklik olduğu söylenebilir.

Kaynak: http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/laptops-portable-pcs/laptops-and-netbooks/lg-gram-15-1312831/review

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı