Bilgi

Logitech G231 Mikrofon Sorunu – Kesin Çözüm


Logitech G231 oyuncu kulaklığını bilgisayara bağlayıp oyun oynamaya başladığımda sesin karşı tarafa çok az gittiğini veya hiç gitmediğini fark ettim. Sesin ne kadar şiddette kaydedildiğini öğrenmek için ses kaydedicisini kullanarak sesinizi kaydedin ve ardından dinleyin. Böylece kulaklık mikrofonundan iletilen sesin şiddeti konusunda fikriniz olacaktır.

Çözüm olarak birkaç yol bulunuyor. Burada iki farklı yöntemle bu mikrofon sorununa çözüm bulabileceğinizi düşünüyorum. Birincisi bilgisayarınızda sağ alt kısımda bulunan ses simgesine sağ klikleyip “Ses Efekti” sekmesini seçiyoruz.

Açılan panelden “Kayıt” kısmına gelerek “Mikrofon” üzerini sağ klikleyerek “Özellikler” diyoruz. Mikrofon özellikleri penceresinde “Düzeyler” kısmına gelerek aşağıdaki gibi mikrofon ses değerini 50-100 arasında yükseltiyoruz. Verdiğiniz her yüksek değer sesin karşı tarafa daha yüksek ölçüde ulaşmasını sağlayacaktır.

İkinci çözüm yolu olarak bir ses kartı adaptörü kullanmak. Piyasada yaklaşık 25 TL gibi bir fiyata bulabileceğiniz S-Link SL-U70 Sound Adapter Ses Kartı gibi bir aparat mikrofon sorununa çözüm olacağını söyleyebilirim.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı