Bilgi

Logitech Z533 2.1 Hoparlör Sistemi İnceleme ve Yorum


Son zamanların dikkat çeken ses sistemlerinden biri olan “Logitech Z533” hoparlörünü yaklaşık 530 TL’ye n11.com’dan (buradan) satın aldım. Ürün Google arama sonuçlarında çıkan görsellerle tamamen aynı özelliğe sahip. Yalnız bütçem yetmediği için “Bluetooth Aparatı” olmayan ürünü tercih ettim. Bu aparatı tercih ettiğinizde ise ürünün fiyatı 750 TL’ye çıkıyor ki, dilerseniz bu aparatı sonradan bütçeniz olduğunda satın alabilirsiniz. Birçok platformda “Logitech Bluetooth Adaptör” şeklinde satıldığını hatırlatayım. Peki bu adaptör ne işe yarıyor.

Bluetooth özellikli akıllı telefon ve tabletinizi bu adaptörle eşleştiriyorsunuz ve oturduğunuz yerden hoparlörün bağlı olduğu bilgisayarınız (veya sisteminiz) açık olmasa bile telefon, tabletinizden dilediğiniz müziğin, filmin vs. sesini hoparlörden çaldırabiliyorsunuz. Bir nevi ben oturduğum yerden telefonumla müzik dinleyeyim modu olduğunu belirteyim. Haa çok mu gerekli bence hiç gerekli değil. Örneğin; Spotify dediğimiz son zamanların en popüler müzik uygulaması bulunuyor. Bunu Google Play veya iTunes’ten telefonunuza veya tabletinize kurun. Ayrıca bilgisayarınızı da işletim sisteminize uygun olan (windows 10 için tıkla) Spotify uygulamasını kurun. Hem telefon, tabletten hem de bilgisayarınızda uygulamaya giriş yapın. Telefon uygulamasından böylece telefondan dinlemek istediğiniz müzikleri dilerseniz doğrudan hoparlörden çaldırabilirsiniz. Yani kısaca “Logitech Bluetooth Adaptör” almanıza hiç gerek kalmıyor. (Ya ben yapamadım yardımcı olabilir misiniz derseniz yorum kısmına yazın, açıklama yapayım)

Logitech Z533, bir subwoofer ve iki adet hoparlörle geliyor. Birçok platformda ürünün Amerikan Priz ile geldiği belirtiliyor ancak aldığım üründe böyle bir şey görmedim. Amerikan priz ile geliyorsa normal kullandığımız prizde kullanmanız için dönüştürücü kullanmanız gerektiğini hatırlatayım. Logitech Z533 2.1 Hoparlör Sistemi; 120 Watt Maksimum/60 Watt RMS gücü ile gelen hoparlör komşularınızı rahatsız edebilecek bir ses seviyesi sunuyor. Burada Logitech ürünlerinin ses kalitesinden hiç bahsetmeye gerek yok. Kuşkusuz piyasada en iyiler arasında Logitech ses sistemleri bulunuyor. Ses sistemi eş zamanlı çoklu girişi destekliyor. 3,5 mm girişi ve RCA girişleri üzerinden televizyonunuz, bilgisayarınız ve mobil aygıtınız gibi üç uyumlu aygıta bağlanabilirsiniz. Ses kaynakları arasında geçiş yaparken bağlantıyı kesmeniz gerekmiyor. Tümleşik denetim bölmesi denilen bir ses kontrolcüsü bulunuyor. Bunun sayesinde yedek giriş, kulaklık girişi, bas düzeyi, ses ve güç dahil olmak üzere tüm denetimlere kolayca bu aygıt üzerinden yapabiliyorsunuz. (Hatırlatayım ses kontrolcüsü aparatına mikrofon özellikli kulaklığı taktığınızda mikrofon çalışmayacaktır. PUBG oynayanlar bu duruma biraz üzülecektir.)

Logitech Z533, boyutlarına ve ağırlığına baktığımızda; hoparlörler Yükseklik x Genişlik x Derinlik: 170 mm x 100 mm x 85 mm ve 525 gram; Subwoofer ise Yükseklik x Genişlik x Derinlik: 265 mm x 255 mm x 195 mm ve 4,0 kg ağırlığında.

Ürünü satın aldığınızda kutu içeriğinde; iki adet uydu hoparlörü, subwoofer, 3,5 mm ses kablosu ve kullanıcı belgeleri bulunuyor. Bağlantısı ise oldukça basit bir şekilde yapılıyor. Subwoofer üzerinde “Out” yazan yerdeki kısma sağ ve sol hoparlörün kablolarını bağlıyorsunuz, “İn” yazan yerdeki kısma ise 3,5 mm ses kablosunun bir ucunu takıp diğer ucunu bilgisayarın ses girişine takıyorsunuz. Ses kontrolcüsü üzerinde ileri geri hareketlerle sesi azaltıp arttırabiliyorsunuz. Ayrıca en az seviyeden bir sonraki adımda ses sistemini kapatmış oluyorsunuz. Yine ses kontrolcüsü üzerindeki girişe kulaklığınızı bağlayabilir veya bas ayarını yapabilirsiniz. İdeal bas ayarını ses kontrolcüsü üzerindeki “bas tuşunun” yanındaki çubuktan anlayabilirsiniz.

Ses sitemi orta seviye kullanıcılar için hem fiyat olarak hem kalite olarak gayet uygun seçenekte. Belki gümbür gümbür bir ses vermeyecektir ama bir mekanda ihtiyacınız olan maksimum sesi vereceğini söyleyeyim. Şahsen Logitech Z533’ten gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim. Ürün hem şık bir yapısı var hem de tasarım olarak kaliteli bir görünüm sağlıyor. Zaten ürünü biraz evirip çevirdiğinizde verdiğiniz fiyatı sonuna kadar hak ettiğini göreceksiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı