Bilgi

Microsoft Store’dan İndirilen Uygulamaları Silme!


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda Microsoft Store‘dan indirilen uygulamaları silme konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım.

Microsoft Store‘dan indirdiğiniz uygulama ve programları silmenin birçok farklı yolu bulunuyor. İndirmiş olduğunuz bazı uygulama ve programların Windows‘da yerleşik olduğunu ve kaldırılamadığını belirtelim. Microsoft Store‘dan indirmiş olduğunuz uygulama ve programlar düzgün çalışmıyorsa veya silmek istiyorsanız yapacağınız işlemler oldukça basit.

Kısa bir hatırlatma yapalım. Microsoft Store‘dan indirdiğiniz uygulamalar “Denetim Masası Ekle-Kaldır” kısmında bulunmayabilir. Bazı uygulamalar ikili bir şekilde hem “Denetim Masası Ekle-Kaldır” kısmında hem de Microsoft Store üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle gösterdiğimiz yöntemde kalıcı bir şekilde uygulamaları silmiş olacaksınız.

Microsoft Store’dan İndirilen Uygulamaları Silme

Öncelikle başlangıç (yani başlat) butonunun üzerini sağ tıklayın…

Ardından sırasıyla Ayarlar – Uygulamalar – Uygulamalar ve Özellikler sekmesine gidin.

Burada bilgisayarınıza yüklemiş olduğunu tüm uygulama ve programlar yer alacaktır. Silmek istediğiniz uygulamayı veya programı tıklayın ve ardından “Kaldır” seçeneğini seçin.

Not: Eğer hala silinmemekte ısrar eden uygulama varsa “Gelişmiş Seçenekleri” seçerek gelen pencereden “SONLANDIR, SIFIRLA, KALDIR” seçeneklerini seçerek uygulamayı bilgisayarınızdan tamamen kaldırabilirsiniz.

İşlemimiz tamamlandı. Başka bir yazıda görüşmek üzere. Selametle.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı